Domů » Bleskovky » Akčním kamerám GoPro se příliš nedaří, zisk se propadl o děsivých 330 %

Akčním kamerám GoPro se příliš nedaří, zisk se propadl o děsivých 330 %

Akční kamery GoPro byly při příchodu na trh zajímavým zařízením pro uživatele, kteří rádi pořizují záběry při činnostech, při kterých by klasickým kamerám a fotoaparátům hrozilo úplné zničení. Během té doby se však trh posunul, nabízí se mnoho levnějších alternativ a odolnost kamery příliš nemotivuje uživatele k nákupu nového modelu, se kterým firma přichází každý rok. I z těchto důvodů se čistý zisk za třetí čtvrtletí propadl oproti loňskému roku o 330 %.

GoPro Hero 4 Session: Miniaturní kamera pro všechny fanoušky adrenalinových sportů

Celkově je společnost za třetí čtvrtletí ve ztrátě 84 milionů dolarů, přičemž tržby dosáhly 241 milionů dolarů oproti plánovaným 313 milionům. Do těchto čísel se negativně promítl i fakt, že GoPro představilo dva nové produkty – akční kameru GoPro 5 a dron Karma, ani jeden z výrobků ale v září ještě nebyl na trhu. Tento rok prozatím ztratily akcie společnosti přes 60 % hodnoty. V roce 2017 však CEO společnosti Nick Woodman očekává návrat do černých čísel.

David Preiss

14 komentářů

 1. Kde hledat sakra příčinu?
  GoPro Hero 5 12 000 Kč
  Elephone ELE Explorer 4K 1 200 Kč

  • P H A B L E T

   Přesně!
   Mám Elephone EleCam Explorer Elite 4K – tuším, že stál 57 dolarů
   [odkaz]

   Funguje tak, jak má.

   Nic proti GoPro – kdybych se filmováním akčních záběrů živil, tak za to ty peníze dám. Respektive asi za něco ještě lepšího (Sony?), protože i z GoPro ty záběry podle mne nevypadají dostatečně kvalitně a profesionálně.

   Ale když to vytáhnu jednou za čas, je ELE dobré až až – cenově adekvátní.
   Natáčet záznam sportovní aktivity mě přešlo velmi rychle – i přes vestavěnou gyroskopickou stabilizaci to prostě je roztřesené – nepohodlné na koukání.

   Co mne teď docela baví je časosběr. Prostě co sekunda, to snímek a výsledkem je 24x zrychlené 4K video. Nebo to samé jde dělat ve FullHD (zrychlení 30x či 60x). Místo fotky zámku tak udělám třeba 10s 4k video s hezkými mraky zrychleně plynoucími nad zámkem.
   Z Číny jsem si koupil takový ten otáčecí mezikus mezi kameru a stativ (otočí se o 360 stupňů za hodinu). Takže to časosběrné video se pak jemně a plynule otáčí – švenkuje. Vše je zrychlené (mraky tak akorát, lidé nepřirozeně pobíhají). Docela zajímavé hraní.

  • jakub: vsechno se odviji od toho k cemu tu kameru potrebujes.

  • Alebo xiaomi

 2. Mohl by mi, prosim, nekdo vysvetlit jak se zisk muze propadnout o 330 %? Ziju v domneni, ze muze klesnout maximalne o 100 %, coz je zisk nula ????

  • Ze zisku se proipadli do hluboke ztraty, a to mas vic nez 100%:)

  • Jasny, chapu co autor chtel sdelit, ale formulace titulku je ponekud nestastna. Zisk z podstaty veci muze klesnout maximalne o 100 %, vse ostatni je ztrata. Podstatou clanku je vsak informace o nedobrych vysledcich hodpodareni, coz je skoda. Tim bych bych tu diskusi asi ukoncil ????

  • Marek Staněk

   To neřeš. Mají ztrátu,odpovídající číselně 2,3násobku předchozího zisku. Že je formulace „propad zisku >100%“ nesmysl a kokotina novináře nezajímá; jazykově je to stejně bravurní obrat jako „jednou tak drahý“ s představou, že to znamená „2x dražší“.

  • Bingo! Presne to same napadlo me!!! To by znamenalo, ze byli 2x tolik, ale v minusu, nez byli puvodne v plusu…

 3. Módní vlna … Vždyť si to v době největšího hypu kupoval každej jouda. Vyrazil s tím párkrát na kolo, lyže atd. a teď mu to leží v šuplíku. Kvalita videa navíc spoustě lidí stačí a nepotřebují kupovat nové verze. Prostě hype jako prase…

  Dneska si každej kupuje drony a za chvíli je vystřídají VR zařízení …

 4. GoPro, DJI a Sony, to jsou jediné použitelnější akční kamery, za předpokladu, že to myslíte s natáčením seriózněji.

  Některé levné čínské alternativy mají dobrou kvalitu záznamu i nízkou cenu, ovšem umí třeba jenom FAT32 a mají mnohdy spousty dalších omezení, takže pro někoho, kdo si občas chce něco natočit stačí, jinak jsou na dvě věci…

  Kdo říká, že GoPro Hero4 a 5 nejsou dost dobré, co do kvality videosekvencí, tak doporučuji zkouknout GYMKHANA s Ken Block videa, spousta záběrů je pořizována právě GoPro Hero4, něco na DSLR a něco z dronu.

 5. Pro GoPro je nejhorší, že je na trhu plno kamer, za nižší cenu a s podobnou kvalitou videa viz. lamax X10.

  • Má někdo přímo zkušenost s Lamax X10? Celkem o něm přemýšlím, potřebuju ho na měsíc na dovolenou na Filipíny. Plus bych viděl baterku navíc, dálkové ovládání, příslušenství. Co jsem koukal, tak X8 byla taky celkem chválená?

  • Ondra Koníček

   X10 je fajn, dostal jsem jí k vánocům a nemůžu říct nic špatnýho, jediný co, tak jsem musel koupit nadupanou kartu, jelikož stará dobrá class 10 už nedávala 4kčko. Každopádně, jinak je super prostě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).