Akcie Snapchatu klesají. Google za službu údajně nabídl 30 miliard dolarů

Společnost Snap se kvůli své stávající struktuře nemůže připojit k indexu S&P 500 a z tohoto důvodu klesly akcie o další 4 procenta. V úterý byla cena akcií na historickém minimu, obchodování zakončily na hodnotě 13,10 USD. S&P 500 v pondělí zavedl nové pravidlo, podle něhož se společnosti s více skupinami akcií nemohou připojit k indexům.

Tvůrce aplikace Snapchat nemůže vstoupit ani do britského indexu FTSE Russel, protože veřejní investoři Snapu nemají hlasovací práva. Pro firmu je to špatná zpráva, neboť spousta investorů raději investuje do celkových indexů namísto jednotlivých akcií.

Snap vstoupil na newyorskou burzu v březnu letošního roku. Poprvé akcie klesly pod emisní cenu 17 USD v polovině července. Hlavním důvodem poklesu je, že investoři nevěří v potenciální růst společnosti, která je dlouhodobě ve ztrátě.

Zajímavá je rovněž informace, se kterou přišel server TechCrunch.com. Podle něj Google v roce 2016 nabídl za akvizici společnost Snap astronomickou částku 30 miliard dolarů, nicméně šéf Snapchatu Evan Spiegel tuto nabídku odmítl.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku