Domů » Bleskovky » Adobe Photoshop přidává podporu pro kolečko Surface Dial

Adobe Photoshop přidává podporu pro kolečko Surface Dial

Prakticky přesně před rokem představil Microsoft svůj stolní počítač Surface Studio (více informací) a k němu příslušenství Surface Dial; tedy externí ovladač ve tvaru puku, s nímž lze pro vyvolání různých funkcí rotovat, výběr se pak potvrzuje stiskem. Microsoft schopnosti Surface Dial demonstroval v několika aplikacích, zejména v grafických programech, nyní se s ním dokonce naučil pracovat Adobe Photoshop CC.

Využitelnost Surface Dialu v Photoshopu je zatím poměrně malá, zatím s ním lze pouze měnit nastavení štětců, v budoucnu by však měly funkce přibývat. Surface Dial ke svému chodu vyžaduje počítač s Windows 10 a připojením Bluetooth, u zařízení Surface Studio, Surface Pro a Surface Book 2 je možné Surface Dial přikládat přímo na displej pro přímé zobrazení palety funkcí pod kolečkem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments