Acer Swift 7: bezrámečkový elegán s hmotností 890 gramů a tloušťkou pod centimetr

Veletrh CES právě začal a výrobci počítačů se vytasili se svými novými zařízeními. Mezi ty zajímavější se řadí i nová generace notebooku Aceru Swift 7, který zaujme zejména svojí neskutečnou kompaktností.

blank

Malý, tenký, lehký, a přitom pevný

Acer Swift 7 je 14palcový notebook, přičemž jeho půdorysné rozměry nijak výrazně nepřekračují samotnou velikost displeje; ten totiž díky ultratenkým rámečkům zabírá 92 procent čelní plochy. IPS panel má rozlišení Full HD a je chráněný sklem Gorilla Glass 6. Samotný notebook je vyroben z odolných slitin hořčíku a lithia, popř. hořčíku a hliníku, což mu má zajistit dvakrát až čtyřikrát vyšší odolnost, než kdyby byl pouze z hliníku. Odolnost je v případě Swiftu 7 velmi důležitá, neboť notebook má v pase pouhých 9,95 mm a váží neskutečně nízkých 890 gramů.

Acer Swift 7 ve svých útrobách skrývá procesor Intel Core i7-8500Y, v nejvyšší paměťové konfiguraci může mít až 16 GB RAM a 512 GB SSD. Kapacitu akumulátoru neznáme, výdrž má však dosahovat 10 hodin. Zvenku na počítači nalezneme dva USB-C porty (Thunderbolt 3 a Display Port 1.2) a sluchátkový jack. Bezdrátovou komunikaci zajišťuje Bluetooth a gigabitová Wi-Fi.

Cena a dostupnost

Novinka od Aceru bude v Evropě dostupná v dubnu, cena za konfiguraci s 8 GB RAM a 256GB pamětí je stanovena na 1 799 EUR (asi 46 tisíc korun). Počítač bude nabízen v černé a bílé barvě.

blank

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku