Domů » Články » Acer Swift 5: 15,6″ notebook s hmotností jen 990 gramů oficiálně představen

Acer Swift 5: 15,6″ notebook s hmotností jen 990 gramů oficiálně představen

Právě dnes pro novináře začíná neoficiální část veletrhu IFA, kterou až do pátku budou vyplňovat nejrůznější tiskové konference. Ta vůbec první patřila společnosti Acer, která v Berlíně odhalila nový notebook Swift 5, který i přes 15,6″ displej nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.

Notebook Swift 5 (model SF515-51T) pohání procesory Intel Core i7 (8565U) a Core i5 (8265U) osmé generace. Přítomnost operačního systému Windows 10 asi nikoho nepřekvapí, lákavá by ale měla být výdrž, která by se měla pohybovat okolo hranice 10 hodin při běžném používání. Kromě procesorů Intel Core se může Acer Swift 5 pochlubit až 16 GB paměti DDR4 SDRAM a až 1TB SSD diskem (NVMe PCIe).

onstrukce notebooku využívá horní a spodní kryty, které jsou vyrobeny ze slitiny hořčíku a lithia pro tenčí design, přičemž současně zajišťují vyšší odolnost bez ohýbání či zkroucení. Opěrka pro dlaně ze slitiny hořčíku a hliníku se stará o lepší odolnost základy při používání klávesnice a touchpadu. Tenké tělo má tloušťku příjemných 15,9 mm, a přesto na něm najdete čtečku otisků prstů, která podporuje technologii Windows Hello. Hmotnost notebooku je také velice příznivá – 990 gramů. Klávesnice je samozřejmě podsvícená. O reprodukci zvuku se stará dvojice stereo reproduktorů s optimalizací Dolby Audio.

Dotykový Full HD IPS displej (1920 x 1080 px) láká na tenké rámečky s šířkou pouhých 5,87 mm, které přináší 87,6% poměr obrazovky vůči tělu. Technologie Acer BluelightShield snižuje míru vyzařování modrého světla při práci v noci, zatímco technologie Color Intelligencedynamicky v reálném čase upravuje gamu a sytost barev pro optimální barvy a jas obrazovky.

Acer Swift 5 se může pochlubit portem USB 3.1 (typ Gen-2) pro vysokorychlostní 10Gb/s přenosy dat, který podporuje funkci Power Delivery a obsahuje výstup na monitor. Dále je Swift 5 vybaven dvěma porty USB 3.1 typ A (jeden s funkcí nabíjení jiných zařízení i při vypnutém notebooku) a portem HDMI.

Notebook Acer Swift 5 s 15,6″ displejem se v Evropě začne prodávat v listopadu za cenu 1 099 eur (cca 28 300 Kč).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentářů

  1. Moc se mi líbí ta různá šířka rámečku na fotkách.
    Jakápak bude asi realita.

  2. Slušel by mu některý cpu od amd ryzen s vegou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).