TOPlist

Acer představil nabušené tablety s Androidem, na trh přijdou v dubnu příštího roku

Na tiskové konferenci Aceru, která se včera uskutečnila v New Yorku, byl představen nejen nový komunikátor s velkým displejem o rozlišení 1024 × 400 px, ale také dva tablety s panelem o úhlopříčce 7 a 10,1 palce. Do vínku zřejmě dostanou Android 3.0 HoneyComb, podporu Flashe, HDMI výstup, Wi-Fi či podporu rychlých datových přenosů. Vypadá to tedy, že Galaxy Tab od Samsungu brzy dostane další konkurenty, se kterými Acer míří velmi vysoko.

Vlajková loď Aceru, tedy tablet s úhlopříčkou displeje 10,1“ a rozlišením 1280 × 800 px s podporou multidotykového ovládání, se bude moci pochlubit 1GHz dual-core procesorem nVidia Tegra 2, zmíněným HDMI výstupem (1080p), gyroskopem, 5MPx fotoaparátem na zadní straně a přední kamerkou pro videohovory v HD rozlišení (720p). Celkové rozměry zatím zveřejněny nebyly, ale známe alespoň tloušťku, která je příjemných 13,3 mm. Pro srovnání, Samsung Galaxy Tab má tloušťku rovných 12 mm a Apple iPad 13,4 mm. Menší model s úhlopříčkou 7“ nabídne také nativní rozlišení 1280 × 800 px a zajímavé je, že i rychlejší procesor (dual-core od Qulacommu na 1,2 GHz). Ve výbavě obou tabletů, jejichž jména zatím Acer neodhalil, najdeme Bluetooth, Wi-Fi  802.11b/g/n, integrovaný 3G modul a možnost streamování obsahu skrze technologii DLNA. Pokud vývoj Androidu 3.0 nenabere výraznějšího zpoždění, měly by se oba modely na trhu objevit už v dubnu příštího roku.

Oficiální snímky 10″ modelu
- - -

- - -

Živé fotografie ze serveru Engadget
- - -

Zdroj: Engadget

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku