Acer Liquid E1 a Z2 představeny: Dual SIM smartphony pro Evropu

Acer je v našich luzích a hájích znám především jako výrobce notebooků, potažmo tabletů. Značná část telefonů od této značky se na český trh ani nedostala a o těch, které se ve zdejších obchodech objevily, se taktéž příliš nemluvilo. Tchaj-wanský výrobce však nyní poodhalil dva nové smartphony, u nichž je ohlášena i brzká dostupnost v Evropě. Znamená-li to i oficiální distribuci pro Českou republiku, to je zatím ve hvězdách. 

Acer Liquid E1

První a zároveň vybavenější model Liquid E1 nabídne 4,5 qHD (960 x 540 px) displej, dvoujádrový procesor a pětimegapixelový fotoaparát. Jeho cena by se měla pohybovat těsně pod hranicí 250 € (6 300 Kč bez DPH) a konkurovat by mu mohl například Huawei Ascend G600 (recenze), který má podobné hardwarové parametry.

Acer Liquid Z2

Nižší model Liquid Z2 se přesune z vod střední třídy do kategorie low-endů, jelikož nabídne 3,5palcový displej a pravděpodobně pouze blíže nespecifikovaný jednojádrový procesor. Cena menšího modelu se bude pohybovat okolo 130 € (3 300 Kč bez DPH) a pro něj by soupeřem mohla být třeba nedávno představená Sony Xperia E. Oba přístroje by měly být k dispozici s jedním i se dvěma sloty na SIM kartu, čímž mají šanci oslovit pozvolna se rozšiřující skupinu zákazníků toužících po kvalitních dual SIM telefonech. Operačním systémem se u obou zařízení stane Android, pravděpodobně ve verzi 4.1 „Jelly Bean“.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku