Domů » Bleskovky » 5G za hubičku. Příští smartphone od Xiaomi má šokovat cenou

5G za hubičku. Příští smartphone od Xiaomi má šokovat cenou

Smartphony Xiaomi donedávna excelovaly výtečným poměrem ceny a výkonu, ovšem s řadou Mi 10 se čínský výrobce utrhl ze řetězu. Možná právě kvůli vysoké ceně se tyto vlajkové telefony na českém trhu příliš neohřály a došlo k jejich stažení. Xiaomi se ale chystá představit nového člena rodiny Mi 10, který by měl opět nabídnout hodně muziky za málo peněz.

xiaomi

Xiaomi zveřejnilo upoutávku na smartphone, o kterém víme pouze pár detailů – bude jej pohánět zbrusu nový „sedmičkový“ Snapdragon, bude podporovat sítě 5G a bude stát méně než 300 EUR (asi 7 900 korun bez DPH). V tuto chvíli zatím nevíme, o jaký smartphone se bude jednat, a jaký čipset jej bude pohánět; nově představený Snapdragon 732G to být nemůže, neboť ten sítě 5G nepodporuje. Nechme se překvapit, s čím Xiaomi v tomto měsíci přijde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.