Domů » Bleskovky » 5G za hubičku. Příští smartphone od Xiaomi má šokovat cenou

5G za hubičku. Příští smartphone od Xiaomi má šokovat cenou

Smartphony Xiaomi donedávna excelovaly výtečným poměrem ceny a výkonu, ovšem s řadou Mi 10 se čínský výrobce utrhl ze řetězu. Možná právě kvůli vysoké ceně se tyto vlajkové telefony na českém trhu příliš neohřály a došlo k jejich stažení. Xiaomi se ale chystá představit nového člena rodiny Mi 10, který by měl opět nabídnout hodně muziky za málo peněz.

xiaomi

Xiaomi zveřejnilo upoutávku na smartphone, o kterém víme pouze pár detailů – bude jej pohánět zbrusu nový „sedmičkový“ Snapdragon, bude podporovat sítě 5G a bude stát méně než 300 EUR (asi 7 900 korun bez DPH). V tuto chvíli zatím nevíme, o jaký smartphone se bude jednat, a jaký čipset jej bude pohánět; nově představený Snapdragon 732G to být nemůže, neboť ten sítě 5G nepodporuje. Nechme se překvapit, s čím Xiaomi v tomto měsíci přijde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No, ještě by to chtělo tu 5G síť a super.
    U nás je kolikrát problém i se 4G sítí 😂

  2. Nevíme nic ale bude to stát desítku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).