Domů » Bleskovky » 5G divize Intelu oficiálně patří Applu. Kdy se dočkáme prvních jablečných modemů?

5G divize Intelu oficiálně patří Applu. Kdy se dočkáme prvních jablečných modemů?

Tak dlouho se snažil Intel vyvíjet vlastní 5G modemy a dodávat je Applu, až svoji snahu vzdal a modemovou divizi jablečnému gigantovi prodal. Po půl roce od oznámení akvizici schválily všechny potřebné orgány a modemová divize nyní oficiálně patří Applu.

Na první jablečné modemy si ale ještě nějakou dobu počkáme, příští generace iPhonů dostane podporu sítí 5G díky modemům Qualcommu. Na vývoj vlastních modemů bude Apple potřebovat minimálně rok a půl, tudíž se pravděpodobně dočkáme v roce 2021 či o rok později.

intel mediatek

Intel se v tiskové zprávě týkající se zmíněné akvizice pochlubil, že s 5G technologiemi nekončí, stále může pracovat na modemech používaných mimo svět smartphonů – v počítačích, zařízeních internetu věcí a autonomních vozidlech. Otázkou však je, jak se Intelu v oblasti 5G technologií daří, v minulém týdnu Intel uzavřel strategické partnerství s MediaTekem, jehož 5G modemy hodlá od začátku roku 2021 využívat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na