Domů » Bleskovky » 5,5″ iPhone 6 bude zřejmě schopný pracovat se systémovými aplikacemi v režimu na šířku

5,5″ iPhone 6 bude zřejmě schopný pracovat se systémovými aplikacemi v režimu na šířku

Již zítra Apple odhalí další generaci telefonů iPhone, očekávají se dva modely o úhlopříčkách 4,7, respektive 5,5 palce. Kromě nového hardwaru bude příchod nových zařízení podpořen i novou verzí operačního systému iOS s pořadovým číslem 8. Podle nejnovějších screenshotů, pocházejících z iOS simulátoru je patrné, že větší iPhone bude umět spouštět některé systémové aplikace v landscape režimu, podobně jako to umí například iPad.

  
Takto má vypadat kalendář iOS 8 v režimu na šířku

Podporovaná rozlišení displeje pro možnost spouštění aplikací na šířku jsou 736 ×  414 px, 1472 ×  828 px nebo 2208 × 1242 px. 5,5“ iPhone 6 má údajně dostat poslední z vyjmenovaných, což by znamenalo hustotu 460,6 ppi, ačkoliv dřívější spekulace hovořily o prostředním rozlišení, které by zaručovalo jemnost 307 ppi.

  
Podoba seznamu kontaktů iOS 8 v režimu na šířku

Možnost spouštět některé systémové aplikace v režimu na šířku přiblíží systém iOS 8 konkurenci, ačkoliv u 5,5 palců už je na pováženou, zdali neumožnit uživateli spouštět dvě aplikace v oknech vedle sebe, zvláště pak, když příští verze iOS touto funkcí má disponovat (patrně však pouze na tabletech). Jsme zvědaví, zdali Apple vůbec zítra 5,5″ iPhone představí, neboť se objevuje čím dál více hlasů, které očekávají příchod pouze menší verze s tím, že první tabletofon s logem nakousnutého jablka přijde až později v tomto roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Silver (neregistrovaný)

  :O REVOLUCIA

 2. lerion (neregistrovaný)

  Na systémová aplikace … pes. Důležité je, jestli pro to zveřelnili v iOS8 API. Pokud totiž neumožní přímo vytváření aplikací v landscape, tak nějaká systémová aplikace je na dvě věci… Když nebude 97% telefonu v landscape, a kalendář a iTunes bude, je to k ničemu…

  • Jo to mě taky točí na stock ROM, jdeš na Home a šup, portrait, boha….

  • KarelK (neregistrovaný)

   Co to melete, je to tak zmerne, inzenyry z applu vedi mnohem lepe nez nejaky jouda z diskusii jak by to melo fungovat

  • Tak jestli reaguješ na mě, tak si fakt nenechám namluvit, že natvrdo nastavená orientace displeje je pro mé dobro a dobro užívání, fakt ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).