Sledujte nás na YouTube

Futuremark chystá vlastní benchmark pro zařízení s Androidem

Společnost Futuremark, která stojí za populárním benchmarkovacím programem 3DMark, nás dnes v tiskové zprávě upozornila na nový nástroj, který chystají pro zařízení s Androidem. Vydání mobilního 3DMarku pro tento operační systém je naplánováno na první polovinu příštího roku. Benchmark bude testovat výkon procesoru a grafického akcelerátoru, paměti a dalších periferií; naměřené výsledky bude možné srovnávat s ostatními skrze online žebříčky a autoři se nechali slyšet, že bodové ohodnocení bude měřitelné i s výsledky 3DMarku pro PC, takže uživatelé budou moci porovat výkon svého počítače, tabletu a smartphonu.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

 1. Gionta (neregistrovaný)

  Konečne kvalitný benchmark!

  • niky79 (neregistrovaný)

   A jak vis, ze je kvalitni, kdyz vyjde az v polovine pristiho roku?

  • niky79: 3DMark na PC je myslím velice dobrým měřítkem a řadu let se používá k měření výkonu procesoru, grafiky a dalších komponent. Očekával bych tedy, že s tím autoři budou mít bohaté zkušenosti a verze pro Android bude stát za to :)

  • mino (neregistrovaný)

   a myslis ze da ine vysledky ako sucasne?

  • bkf1 (neregistrovaný)

   No to bych nerek. Kdyz si vezmu, co byl 3DMark na PC… ty vysledky byly UPLNE k nicemu. Kazdy, kdo o problematice aspon trochu neco vedel, sledoval jen REALNE vysledky z her. Tohle podle me bude jen dalsi Quadrant nebo GLBenchmark, ktery bude produkovat vselijake zmatenosti :/ No treba se pletu :)

  • mino (neregistrovaný)

   bkf1: a čo konkrétne gl benchmark zle produkuje?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *