Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » 3D tiskárna za den vytiskne obytnou čtvrť. Pomůže lidem bez domova

3D tiskárna za den vytiskne obytnou čtvrť. Pomůže lidem bez domova

O zářné budoucnosti 3D tisku pravděpodobně nikdo nepochybuje. Domácí 3D tiskárnu si už dnes pořídíte i za relativně dostupnou částku a některé obory, jako věda, stavebnictví nebo medicína, na 3D tisk sází čím dál tím více. Společnost Fuseproject se rozhodla s pomocí 3D tisku vyřešit, či alespoň minimalizovat, jeden z největších sociálních problémů dneška, který řeší i česká města – problém s dostupným bydlením pro lidi bez domova.

3D tiskárna za den vytiskne obytnou čtvrť. Pomůže lidem bez domova
3D tiskárna za den vytiskne obytnou čtvrť. Pomůže lidem bez domova

Bezdomovectví v Latinské Americe se Fuseproject, společně s neziskovkami New Story a ICON, rozhodlo vyřešit právě pomocí domů vytištěných s pomocí techniky 3D tisku, které by měly vzniknout za pouhý jeden den. Určeny jsou speciálně pro rodiny, které hospodaří s rozpočtem menším než 200 dolarů na měsíc (cca 4 600 korun). Chránit by přitom měly své obyvatele nejen proti nepřízni počasí, ale také by měly být ušité na míru jednotlivým rodinám.

Design se přizpůsobí každé rodině zvlášť

Důraz je také kladen na kulturní specifika, velikost rodin a složení celé komunity. Pro každou rodinu je připraven pozemek o velikosti 120 metrů čtverečních, přičemž samotný dům zabírá plochu zhruba 55 metrů čtverečních. Obyvatelé se rovněž budou podílet na návrzích svých domovů od samotného začátku, nehrozí tedy, že by někomu takto vytisknutý dům nevyhovoval.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments