Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » 16″ MacBook Pro obsahuje tajemný senzor. Nikdo neví, k čemu slouží

16″ MacBook Pro obsahuje tajemný senzor. Nikdo neví, k čemu slouží

Před nedávnem spatřil světlo světa nový vrchol nabídky notebooků společnosti Apple, model MacBook Pro 16″. Jak je u společnosti z Cupertina známo, jedná se o nejlepší MacBook všech dob a o tom samozřejmě nikdo nemá pochyb. Rozborka iFixit nyní navíc odhalila dosud nevídanou součást jablečných notebooků a zprvu se zdálo, že se jedná o hadrware nutný k dosud nepředstavené funkci MacBooku.

macbook 16 sensor
Rozborka iFixit odhalila senzor, který v předchozích generacích nebyl

Nepřehlédněte: Apple představil 16″ MacBook Pro: nová klávesnice, výkonnější procesor a masivní cena

Podle interních zpráv autorizovaných Apple servisů se však jedná o senzor úhlu víka, který nedělá nic jiného, než snímá, jak často a do jaké pozice se otevírá víko MacBooku. Je sice možnost, že by tento tajemný senzor měl využití při nějaké dosud nepředstavené funkcionalitě, ale s největší pravděpodobností bude tato malá součástka sloužit při reklamacích.

macbook 16 hinge
Kloub MacBooku Pro 16″ je zkalibrován společně se senzorem úhlu víka.

V tomto roce proběhla médii zpráva, že některé kusy MacBooku mají problém s displejem. Zjistilo se, že za vším stál flex kabel, který byl v kloubu notebooku po čase namáhán. Je možné, že kvůli těmto nepříjemnostem se Apple rozhodl implementovat senzor úhlu víka, který při reklamaci ukáže, jak moc byl kloub namáhán a jestli nepochybil uživatel otevíráním displeje za hranici poškození.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments