Domů » Bleskovky » 16″ MacBook Pro dostane příští rok nový typ displeje. Apple jej použije i u iPadu Pro

16″ MacBook Pro dostane příští rok nový typ displeje. Apple jej použije i u iPadu Pro

Před dvěma týdny Apple představil zbrusu nový 16″ MacBook Pro, který napravuje některé chyby jeho předchůdců, zejména v oblasti klávesnice. Je tak poměrně paradoxní, že už nyní se začíná hovořit o jeho nástupci. Predikuje jej většinou bezchybný analytik Ming-Chi Kuo.

MiniLED: příští rok v 16″ MacBooku Pro a iPadu Pro

Podle něj se bude jednat o jedno z prvních zařízení, které dostane nový displej typu miniLED, jeho příchod je prý plánován na čtvrtý kvartál příštího roku. Apple chce na miniLED displeje přecházet postupně, v příštích dvou až třech letech jej plánuje instalovat do 4 – 6 zařízení, mezi nimiž nemá chybět ani 12,9″ iPad Pro. Ten údajně dorazí ještě o kvartál dříve, kromě nového displeje dostane i nový čipset Apple A14X, tedy ještě výkonnější procesor, než dostanou příští iPhony.

macbooks


MiniLED displeje mají přinést bohatější škálu barev, vysoký kontrastní poměr, vysoký dynamický rozsah, podporu HDR a v neposlední řadě také menší míru nasvěcování tmavších míst v okolí světlejších. MiniLED panely mají být také tenčí než konkurenční OLED panely, oproti kterým také budou méně náchylné vůči vypalování.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
q!am
Anonym
q!am

A na 13ku se jako prdí nebo co? Nebo to 13káři nejsou dostatečně „Pro“ pro Apple?

Martin123
Uživatel
Martin123

To by museli 13″ dost ProZdražit.

JaAn
Anonym
JaAn

Logicky jdou nove technologie to drazsich a mene prodávaných verzích.
Do jakych telefonu dava samsung 5G ?