Letos na podzim se od Apple dočkáme nejen nových iPhonů, ale údajně i inovovaných MacBooků. Vylepšení se má dočkat 13″ MacBook Pro a MacBook Air Retina, kromě toho má dorazit zbrusu nový MacBook Pro s 16″ displejem.
16″ MacBook má začínat na 83 tisících Kč
Tento nový přenosný počítač má údajně přijít s devátou generací procesorů Intel Core H-series a displejem o rozlišením 3 072 × 1 920 pixelů, což má znamenat dostatečnou pixelovou hustotu pro marketingové označení Retina. Nový 16″ má být prémiovým zbožím, o čemž svědčí i očekávaná cena, která bude údajně startovat na 3 tisících dolarů (asi 83 tisíc korun včetně DPH). Této částce se nelze příliš divit, základní 15″ MacBook Pro přijde na 70 tisíc korun.
Ostatní zmíněné notebooky se patrně dočkají pouze mírného vylepšení – 13″ MacBook Pro se údajně dočká varianty s 32 GB RAM, inovovaný MacBook Air pak má podle informátora Ming-Chi Kua dostat nový typ nůžkové klávesnice, která nahradí nespolehlivou motýlkovou klaviaturu. Tyto zprávy ale bereme s velkou rezervou, neboť oba počítače se dočkaly upgradu teprve před nedávnem.
Podle reportu Economic Daily News, který se odvolává na své zdroje v dodavatelském řetězci, budou nové MacBooky představeny v říjnu.