Domů » Bleskovky » Apple inovoval počítače: 12″ MacBook a MacBook Pro bez TouchBaru už si nekoupíte

Apple inovoval počítače: 12″ MacBook a MacBook Pro bez TouchBaru už si nekoupíte

Apple se bez velkých fanfár rozhodl učinit lehkou čistku ve své nabídce notebooků, zejména pak v oblasti nejlevnějších strojů, ve které bylo poměrně těsno. Uživatel, který se rozhodoval mezi novým MacBookem Air, základním 12″ MacBookem, či MacBookem Pro bez TouchBaru bude mít nyní poměrně jasno – v nabídce zůstal pouze první jmenovaný.

macbooks

Pouze MacBook Air a MacBook Pro s TouchBarem

Současná nabídka přenosných jablečných počítačů se tak ztenčila právě na modely z řad MacBook Air a MacBook Pro, přičemž v obou řadách jsme se dočkali drobných novinek. Inovovaný MacBook Air je bohatší o TrueTone displej a je nabízen za nižší cenu, na webu Apple jej seženete již od 32 990 korun, tedy o 3 tisíce levněji než původní model z listopadu loňského roku. Design ani hardwarová výbava se nezměnily.


macbook air

Představeny byl také nové konfigurace 13″ MacBooku Pro, které dostaly nové procesory Intel Core osmé generace a nižší ceny – 13″ MacBook Pro s TouchBarem začíná na 38 990 korunách. I v tomto případě je design počítače stejný.

Klávesnice zralá na výměnu

Všechny nově představené notebooky disponují motýlkovými klávesnicemi, se kterými má Apple dlouhodobě problém a v rámci opravného programu nabízí při prokázaných potížích jejich výměnu. Tento program se vztahuje na všechny MacBooky s motýlkovou klávesnicí a nové MacBooky nejsou výjimkou, do programu byly automaticky přidány také. Naštěstí Apple přemýšlí nad tím, že od motýlkové klávesnice zcela upustí, podle posledních informací již přemýšlí nad vylepšeným tradičním nůžkovým mechanismem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Taška
Anonym
Taška

Tak z toho teda moc nadšený nejsem. Mám klasický 12″ MacBook a letos jsem se chtěl mrknout po nástupci s lepší výbavou, a oni mi ho místo toho zařízli. Ach jo, tak to asi půjdu do nového Airu. Jen škoda, že už tam není ta nová klávesnice :-(

Frederik
Anonym
Frederik

Tak to jsme dva. Měl jsem ty samé plány, Macbook 12ku mám už druhou generaci – pro mě nejlepší stroj na cestování, a Aira nechci :( tak co teď.

Sexy
Anonym
Sexy

Tak to jsme tři ?

_qam_
Uživatel
_qam_

Takže došlo k tomu, o čem jsme zde s lukass71 diskutovali a víceméně jsme měli pravdu. Konečně dává nabídka macbooků smysl, i když zaříznutí 12″ macbooku spoustu lidí asi nepotěší.

_qam_
Uživatel
_qam_

Ale posunutí touchbaru i do nejnižších macbooků, včetně přechodu na čtyřjádrové CPU a slevnění Airu na druhou stranu určitě potěší. Vypadá to, jak kdyby Apple dostal konečně rozum.

lukass71
Uživatel
lukass71

No uvidime jeste co prijde na podzim/prist rok..

Martin123
Uživatel
Martin123

Čekám zda dorazí i něco s AMD Ryzen 3.gen, ty polosh*ty od Intel s dírou bych nechtěl ani za mák.