Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Články » Když nevíte, co s penězi: Představujeme vám 10 nejdražších telefonů na světě

Když nevíte, co s penězi: Představujeme vám 10 nejdražších telefonů na světě

Ceny mobilních telefonů se v posledních letech neúprosně zvyšují a mnohdy není problém za lepší model utratit částku atakující hranici 30 000 Kč. Zatímco někteří to považují za prachsprosté vykořisťování uživatelů, pro specifickou část klientely to jsou pouze drobné. Pokud tedy pocházíte z královské rodiny, případně patříte mezi šikovné lobbisty, výběr adekvátního smartphonu může znamenat poměrně zásadní problém.

Na světě však existuje celá řada společností, které se specializují na individuální úpravy. Jejich cílem je uspokojit tu nejnáročnější klientelu, pro kterou utracené miliony znamenají totéž, co pro běžného smrtelníka úmyslné přehlédnutí ležící mince na chodníku. V dnešním článku si představíme deset nejdražších mobilních telefonů na světě, které si zřejmě nekoupíte, přesto však stojí za to, o nich minimálně vědět.

10. místo – iPhone Princess Plus (4 miliony Kč)

Peter-Aloissons-iPhone-Princess-Plus

Za tímto kouskem stojí rakouský klenotník Peter Aloisson, který se rozhodl svým zákazníkům nabídnou něco skutečně zajímavého. Název je odvozený od stylu broušení 138 diamantů umístěných na čelní straně. Zbylých 180 diamantů mají klasický briliantový brus, rámeček smartphonu je vyroben z 18K bílého zlata. Svého prvního majitele si iPhone Princess Plus našel v lednu 2008 za cenu 176 400 dolarů – stal se jím ruský podnikatel.

9. místo – Savelli Smartphone (5,9 milionu Kč)

saveli-phone

Pokud máte rádi operační systém Android, kůži z vvých zvířat a drahé kamení, jistě vás zaujme portfolio švýcarského šperkaře Alessandra Savelliho. Pro úplnost je vhodné dodat, že každý klient může vyslovit svá individuální přání ohledně použitých materiálů. Základ tvoří konstrukce z 18K zlata, zbytek záleží pouze na výši vašeho bankovního konta. Kromě diamantů lze vybírat ze vzorníku kůží, v nichž nechybí například leguán či krajta.

8. místo – Black Diamond VIPN (7,1 milionu Kč)

VIPN-Black-Diamond-Smartphone

Black Diamond VIPN působí na první pohled obyčejným dojmem, ovšem zdání klame. Na jeho těle nalezneme dva nádherné diamanty. Zatímco první z nich zdobí zadní stranu, druhý je umístěn do joysticku pod 2,1” dotykovým displejem. Vyrobeno bylo celkem 5 kusů, přičemž každý z nich stál 300 000 dolarů. Co se týče operačního systému, tehdejší tvůrci ze Singapuru tenkrát vsadili na Windows Mobile 5.

7. místo – Vertu Signature Cobra (7,3 milionu Kč)

Vertu-Signature-Cobra

Vertu Signature Cobra je právem považován za jeden z nejunikátnějších telefonů. Vyrobeno jich bylo pouze 8 exemplářů, což v době uvedení ještě více zvýšilo celkovou atraktivitu. Šperkaři vsadili na originální prvek ve formě hada obepínajícího téměř celou čelní stranu. Tělo hada tvoří 500 rubínů, brilianty a pár malých smaragdů.

6. místo – Gresso Luxor Las Vegas Jackpot (23,7 milionů Kč)

zdnet-gresso-luxor-las-vegas-jackpot-phone

V roce 2010 společnost Gresso představila své mistrovské dílo v podobě telefonu s cenovkou 1 milion amerických dolarů. Čelní stranu pokrývají černé diamanty a klávesnice z 17 ručně broušených safírů o hmotnosti 32 karátů, na šasi telefonu padlo neuvěřitelných 180 gramů zlata. Výčet prvotřídních materiálů zakončuje zadní kryt z 200 let starého dřeva pocházejícího z africké divočiny.

5. místo – Diamond Crypto Smartphone (30,9 milionů Kč)

diamond-crypto-smartphone

Ruská společnost JSC zná velmi dobře choutky tamních klientů. Za návrhem stál opět Peter Alloison z Rakouska, který v segmentu nechutně drahých telefonů patří mezi absolutní špičku. Základ krytu tvoří platina, růžové zlato a ebenové dřevo na bocích. Pochopitelně nechybí ani nezbytné diamanty.

Za zmínku stojí i hardwarová výbava, která na dnešní poměry zní poněkud komicky. Srdce smartphonu tvořil procesor Motorola MX21 s taktem 366 MHz, 64MB operační paměť a interní úložiště s totožnou kapacitou. Displej se chlubil rozlišením 240 x 320 obrazových bodů a schopností zobrazit až 262 000 barev.

4. místo – GoldVish Le Milion (30,9 milionů Kč)

GoldVish-Le-Million-1024x611

GoldVish Le Milion stojí stejně jako předchozí model z Ruska, ovšem v našem seznamu ho musíme uvést. Netradičně pojatá konstrukce je vyrobena z 18K bílého zlata, které tvoří podklad pro bezpočet vsazených diamantů o celkové váze 120 karátů. Telefon se objevil v roce 2006 na milionářském veletrhu, kde okamžitě našel svého kupce. Jak už možná tušíte, opět šlo o ruského podnikatele.

3. místo – iPhone 6 Call of Diamond (64 milionů Kč)

Amosu-Call-of-Diamonds-iPhone-6-image-2

Medaili za třetí místo si od nás odnáší iPhone 6, na jehož těle se usadilo 6 127 malých diamantů a jeden masivní s přesným vybroušením do tvaru loga Applu. Hmotnost masivního kamenu činí 51,29 karátu. Všechny diamanty jsou vsazeny do těla z 18K zlata. Výrobní proces trvá dva měsíce a jedná se výhradně o ruční práci, která tvoří nemalou část z koncové ceny 2,7 milionu dolarů.

2. místo – iPhone 5 Black Diamond (363,7 milionů Kč)

iphone5_black_diamond_221105245088_640x360

Černý diamant je jedním z nejvzácnějších drahokamů na světě. Jeden takový lze nalézt v domovském tlačítku iPhonu 5, který vyrobil Stuart Hughes. Klenot vznikl na přání čínského podnikatele, který chtěl držet krok s ruskou elitou. Diamanty na bocích přístroje a kryt z prvotřídního zlata nemá v tomto případě cenu rozebírat.

1. místo – Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 (2,3 miliardy Kč)

iPhone-6-Falcon-SuperNova-Edition-2-300x257

Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 je naprostou lahůdkou ve světě okázalého luxusu. Těžko soudit, co americkou společnost Falcon dovedlo k myšlence takto drahého smartphonu, ovšem s nejvyšší pravděpodobností se jednalo opět o poptávku některého ze zámožných klientů.

Pokud pomineme plášť z 18K zlata a stovky diamantů, vaši pozornost jistě upoutá obrovský růžový diamant. Šperkaři nezapomněli ani na „chudší“ zákazníky a do nabídky zařadili podstatně levnější alternativu iPhonu 6 s platinovou konstrukcí a modrým diamantem, který přijde „pouze“ na 48,5 milionu amerických dolarů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments