ZUK Z1: Čínský drak s CyanogenModem a USB-C, který vzniká za podpory Lenova

Čínský start-up ZUK podporovaný Lenovem připravuje na 11. srpen tiskovou konferenci, kde odhalí špičkově vybavený model s označením Z1. Jedním z hlavních lákadel bude přítomnost CyanogenModu, tedy populární ROM postavené na operačním systému Android. Dočkáme se také nového konektoru USB-C 3.0 a chybět nebude ani čtečka otisků prstů s názvem U-Touch. Srdcem novinky se stane osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 doplněný o 3GB operační paměť.

blank

Úhlopříčka displeje bude činit 5,5 palce, o rozlišení však dosud nepadla ani zmínka. Z dalších specifikací zmiňme fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a také baterii, jejíž kapacita by měla přesáhnout hranici 4000 mAh. Jak na tom novinka bude s cenou a dostupností, v tuto chvíli říct nedokážeme, jisté však je, že do našich končin se oficiální cestou nepodívá.

Autor článku blank
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku