Sledujte nás na YouTube

ZUK Z1: Čínský drak s CyanogenModem a USB-C, který vzniká za podpory Lenova

Čínský start-up ZUK podporovaný Lenovem připravuje na 11. srpen tiskovou konferenci, kde odhalí špičkově vybavený model s označením Z1. Jedním z hlavních lákadel bude přítomnost CyanogenModu, tedy populární ROM postavené na operačním systému Android. Dočkáme se také nového konektoru USB-C 3.0 a chybět nebude ani čtečka otisků prstů s názvem U-Touch. Srdcem novinky se stane osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 doplněný o 3GB operační paměť.

Úhlopříčka displeje bude činit 5,5 palce, o rozlišení však dosud nepadla ani zmínka. Z dalších specifikací zmiňme fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a také baterii, jejíž kapacita by měla přesáhnout hranici 4000 mAh. Jak na tom novinka bude s cenou a dostupností, v tuto chvíli říct nedokážeme, jisté však je, že do našich končin se oficiální cestou nepodívá.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

5 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  Jak je vidno, Qualcomm 810 rozprodává kde se dá :D

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Chyba !

  Smartphone má mít Cyanogen OS , nikoliv CyanogenMOD . To jsou dvě rozdílné větve ROM.

  A pokud bude mít jak slíbili Cyanogen OS služby Microsoftu ( Bing a spol) pochybuji že bude oblíbený…

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   Nejaky zdroj na tuto informaci? Nenasel jsem zatim zadne vyjadreni Cyanogen Inc. (cyngn.com) ze do toho jde, tak se nabizi otazka, zda treba Lenovo – nebo spis team ZUK nevezme otevrene kody CM a neudela si svuj neoficialni CM build pro model Z1.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  GSM arena hovořila o Cyanogen OS [odkaz]

  A čínské stránky [odkaz] o SW založeném na Cyanogenu.. tedy ani Cyanogen MOD ani Cyanogen OS.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *