ZUK Edge chce být jako Xiaomi Mi Mix: obrovský výkon a displej až k okrajům

Společnost Lenovo představila nový vlajkový smartphone, který jde do světa pod praporem značky ZUK. Smartphone se jmenuje ZUK Edge a jeho hlavním tahákem jsou ultratenké rámečky po stranách displeje, díky nimž zobrazovači patří 86,4 procent čelní plochy.

Displej ZUK Edge má v úhlopříčce 5,5″, přesto je se svými půdorysnými rozměry 142,9 × 74,5 mm o centimetr a půl nižší a o 3,4 mm užší než iPhone 7 Plus se stejně velkým displejem. Tloušťka je 7,68 mm, hmotnost 160 gramů. Lenovo vsadilo na panel s rozumným Full HD rozlišením, který disponuje kontrastem 1500:1 a zvládne pokrýt 85 procent NTSC. Displej překrývá ochranné sklo s 2,5D efektem, samotný displej nijak zakřivený není.

zuk-edge-3

Pod displejem se nachází tlačítko s rychlou čtečkou otisků prstů, nad ním pak čočka 8Mpx selfie kamerky. Fotoaparát na zadní straně je založen na 13 Mpx čipu Samsung ISOCELL, nad ním se pak nachází optika se světelnosti f/2.2. Nechybí hybridní autofokus a přisvětlovací LED, bohužel optickou stabilizaci bychom hledali marně. Tělo telefonu je obehnáno kovovým rámečkem, v němž jsou vyřezány otvory pro konektor USB-C, hlasitý reproduktor a 3,5 mm jack, který má zprostředkovávat Hi-Fi zvuk s certifikací Dirac HD.

zuk-edge-ceramic-white

Pod kapotou telefonu tepe čipset Qualcomm Snapdrafon 821 spárovaný se 4 nebo 6 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 64 GB, více dat do telefonu nedostanete, neboť slot na paměťové karty chybí. Samozřejmostí je plná konektivita, bohužel podporované frekvence LTE zatím neznáme. Baterie má kapacitu 3 100 mAh, operačním systémem je nejnovější Android 7.0 Nougat.

zuk-edge-titanium-black

Zuk Edge se začne prodávat na vybraných trzích 1. ledna příštího roku, varianta se 4 GB RAM přijde v Číně na 2 299 CNY, model s 6 GB RAM bude stát 2 499 CNY. O dostupnosti na našem trhu nemáme žádné informace, tudíž s ní spíše nepočítáme, ale objednat jej bude možné přes řadu čínských e-shopů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku