Zprávy pro Android čeká změna, budou se více podobat iMessage

Pokud jde komunikační aplikace, Google v nich má mírně řečeno hokej. Hangouts, Allo, Duo nebo Zprávy pro Android – stručný výčet messengerů od Googlu se neustále mění. Posledně jmenovanou aplikaci čekají nové funkce, alespoň podle serveru Android Police, který pravidelně rozebírá aplikace do posledního řádku kódu.

První výraznou novinkou bude možnost posílat zprávy přímo z počítače skrze prohlížeč. Zprávy tak dostanou stejnou funkci jako nedávno konkurent z vlastní stáje Allo. Propojení aplikace a počítače pak bude probíhat naprosto stejně s pomocí QR kódu. Psát zprávy bude rovněž možné z více počítačů. Zprávy by také měly přinést některé funkce z messengerů do klasických SMS jako zjišťování online statusu nebo posílání fotek ve vysoké kvalitě.

Zprávy
Cena: zdarma

Poslední odhalenou novinkou jsou nákupy a platby přes aplikaci Zprávy. Platby by neměly být pouze pro přátele skrze Google Wallet jako doposud, ale také pro podniky. Při pohledu střízlivým okem se zdá, že Google chce vytvořit ze Zpráv konkurenta pro iMessage od Applu. Co na to ale řeknou ostatní komunikační aplikace ze stáje Googlu, se pravděpodobně dozvíme na konferenci I/O, která se odehraje 8.-10. května.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku