Domů » Články » ZoomBoard: Netradiční softwarová klávesnice pro Pocket PC

ZoomBoard: Netradiční softwarová klávesnice pro Pocket PC

-Výrobci aplikací pro Windows Mobile se v poslední době předhánějí s nabídkou softwaru, který by usnadnil ovládání operačního systému. Vzpomeňme například na SPB Mobile Shell nebo velice pěkně vyřešeného správce kontaktů PocketCM.

Společnost Vito před několika dny přišla s novým produktem ZoomBoard, který v nabídce ostatních softwarových klávesnic působí velice originálně a netradičně, nicméně klávesnice dokáže opravdu velice jednoduše usnadnit psaní. Pokud prst přiložíte ke klávesnici, zobrazí se nad ní malá bublina, ve které vidíte zvětšenou plochu pod vaším prstem – okolní písmenka klávesnice. Při psaní tedy stačí jen “tahat“ prst po displeji a vybírat požadované znaky.

-

Ukázku použití klávesnice si můžete prohlédnout na tomto videu

Trial verzi klávesnice ZoomBoard si můžete stáhnout z tohoto odkazu (EXE, 1.1MB). Aplikace je určena pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 2003/5.0 a 6. Zamrzí však podpora VGA displejů, software je optimalizován jen pro QVGA rozlišení. Další informace najdete na iWindowsMobile.com, kde si můžete stáhnout i další užitečné aplikace od tohoto výrobce. Plná verze ZoomBoardu stojí přijatelných 10USD.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments