Sledujte nás na YouTube

Zneužívali data z Facebooku, teď zavírají krám. Cambridge Analytica ukončuje činnost

Na konci března se objevily první informace o tom, že byla zneužita uživatelská data ze sociální sítě Facebook, a to britskou společností Cambridge Analytica, která pak získané informace použila k podoře amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa.

Cambridge Analytica tvrdí, že se k uživatelským datům dostala v rámci pravidel nastolených samotným Facebookem, Facebook zase oponuje, že firma zásady porušila. Tak jako tak byli Britové od uživatelských dat odříznuti a jejich pověst pošramocena. Firma se tak rozhodla s okamžitou platností ukončit svoji činnost, skončit má i její mateřská firma SCL Group.

Podle jejího předsedy Juliana Wheatlanda jsou jakékoliv snahy o přebrandování firmy předem marné, neboť je kvůli negativnímu mediálnímu obrazu velmi poškozena. Za svým postupem však stále stojí, údajně používala pouze legální aktivity, které jsou všeobecně přijímány jako součást online reklamy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. A otevřou si něco jiného a ještě více sofistikovanějšího…

  2. Vamez (neregistrovaný)

    Presne tak, pochybuju, ze tihle lide by sli makat nekam do fabrika…zalozi se firma, bude kryti, jede se dal…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *