Domů » Bleskovky » Znáte trypofobii? Design iPhone 11 některým lidem způsobuje úzkostlivé stavy

Znáte trypofobii? Design iPhone 11 některým lidem způsobuje úzkostlivé stavy

Víte, co je trypofobie? Jedná se o strach ze shluků malých otvorů, který může u některých jedinců vyvolávat úzkost, v nejhorším případě i záchvaty paniky. Lidé trpící trypofobií nesnesou pohled např. na včelí plástve, houbičky na nádobí, bublinkové fólie, jakékoliv pórovité materiály… a dokonce i na fotoaparáty nejnovějších iPhonů.

iphone 11 pro 1

Apple nechává na iPhone 11 a 11 Pro vyniknout čočky hlavního fotoaparátu víc než kdykoliv předtím; čtvercový fotomodul má stejnou barvu jako tělo telefonu, a zejména ve světlých barvách jsou černé kruhové čočky fotoaparátu jasně patrné. Na tento fakt upozorňují trypofobici z celého světa na Twitteru a dalších sociálních sítích s tím, že jim pohled na záda nových telefonů nedělá vůbec dobře.

Trypofobie zatím není příliš dobře zmapovaná, lékařská obec ji zatím spíše neuznává. Jedinců, kteří jí trpí, ale rozhodně není zanedbatelné množství, například speciální facebooková stránka, která se Trypofobií zabývá, má téměř 14 tisíc členů. Nepředpokládáme však, že kvůli nim Apple provede u letošních iPhonů nějaké změny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QNX
Anonym
QNX
Offline

Ľuďom už hrabe….

Martin
Anonym
Martin
Offline

Me ten ifuj taky nedela dobre jen kdyz se podivam na ty cocky a vyrez :D

geronimo_cz
Uživatel
geronimo_cz
Offline

=D to jako vazne? a co strach ze ctvercu? asi se maji lidi moc dobre, kdyz si mohou vymyslet takovy koniny..