Domů » Bleskovky » Znáte trypofobii? Design iPhone 11 některým lidem způsobuje úzkostlivé stavy

Znáte trypofobii? Design iPhone 11 některým lidem způsobuje úzkostlivé stavy

Víte, co je trypofobie? Jedná se o strach ze shluků malých otvorů, který může u některých jedinců vyvolávat úzkost, v nejhorším případě i záchvaty paniky. Lidé trpící trypofobií nesnesou pohled např. na včelí plástve, houbičky na nádobí, bublinkové fólie, jakékoliv pórovité materiály… a dokonce i na fotoaparáty nejnovějších iPhonů.

iphone 11 pro 1

Apple nechává na iPhone 11 a 11 Pro vyniknout čočky hlavního fotoaparátu víc než kdykoliv předtím; čtvercový fotomodul má stejnou barvu jako tělo telefonu, a zejména ve světlých barvách jsou černé kruhové čočky fotoaparátu jasně patrné. Na tento fakt upozorňují trypofobici z celého světa na Twitteru a dalších sociálních sítích s tím, že jim pohled na záda nových telefonů nedělá vůbec dobře.

Trypofobie zatím není příliš dobře zmapovaná, lékařská obec ji zatím spíše neuznává. Jedinců, kteří jí trpí, ale rozhodně není zanedbatelné množství, například speciální facebooková stránka, která se Trypofobií zabývá, má téměř 14 tisíc členů. Nepředpokládáme však, že kvůli nim Apple provede u letošních iPhonů nějaké změny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Ľuďom už hrabe….

 2. Jeremy Eric Nowak

  =D to jako vazne? a co strach ze ctvercu? asi se maji lidi moc dobre, kdyz si mohou vymyslet takovy koniny..

 3. Ujoviny. Ludom .ebe

 4. Každopádně ten design je fakt hnus… Asi první řada iphone, která se po vzhledové stránce naprosto nepovedla…

  • A mne sa zdá presny opak. Jeden z najkrajších iphonov. Akurát som nikdy nepochopil to nutkanie umiestnovat foťák do rohu.

   • Samozrejme len ta verzia s nerezovim olemovanim sklicka foťáku ako je na prvom foťáku. Ostatne su na grc.

 5. a tuto specielni vlastnost maji jen iOvce nebo normalni lidi?

 6. Znáte smartmanii? Na přetiskování naprostých hovadin jsou experti 😐

  • Toto bych čekal od LSA tady takový kraviny vetsinou nejsou (ikdyz mam pocit, ze tu podobny komentar pisu podruhe) Mě osobne se novy design zadni strany libi vic nez u modelu xs xs max. Někomu ne ale neberu mu to. Nechápu takove clanky, stejne jako bylo u pohybliveho pozadi v nejake starsi verzi ios….

 7. Myslím si, že když se sečte počet lidí, kterým se zdá nový design iPhone hnusný s těmi co z něj mají fobii, bude prodej iPhone 11 propadák :-)

 8. A já znám hypochondrii která bývá u tady těch id*otů běžná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).