Domů » Bleskovky » Znáte trypofobii? Design iPhone 11 některým lidem způsobuje úzkostlivé stavy

Znáte trypofobii? Design iPhone 11 některým lidem způsobuje úzkostlivé stavy

Víte, co je trypofobie? Jedná se o strach ze shluků malých otvorů, který může u některých jedinců vyvolávat úzkost, v nejhorším případě i záchvaty paniky. Lidé trpící trypofobií nesnesou pohled např. na včelí plástve, houbičky na nádobí, bublinkové fólie, jakékoliv pórovité materiály… a dokonce i na fotoaparáty nejnovějších iPhonů.

iphone 11 pro 1

Apple nechává na iPhone 11 a 11 Pro vyniknout čočky hlavního fotoaparátu víc než kdykoliv předtím; čtvercový fotomodul má stejnou barvu jako tělo telefonu, a zejména ve světlých barvách jsou černé kruhové čočky fotoaparátu jasně patrné. Na tento fakt upozorňují trypofobici z celého světa na Twitteru a dalších sociálních sítích s tím, že jim pohled na záda nových telefonů nedělá vůbec dobře.

Trypofobie zatím není příliš dobře zmapovaná, lékařská obec ji zatím spíše neuznává. Jedinců, kteří jí trpí, ale rozhodně není zanedbatelné množství, například speciální facebooková stránka, která se Trypofobií zabývá, má téměř 14 tisíc členů. Nepředpokládáme však, že kvůli nim Apple provede u letošních iPhonů nějaké změny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QNX
Anonym
QNX

Ľuďom už hrabe….

Martin
Anonym
Martin

Me ten ifuj taky nedela dobre jen kdyz se podivam na ty cocky a vyrez :D

geronimo_cz
Uživatel
geronimo_cz

=D to jako vazne? a co strach ze ctvercu? asi se maji lidi moc dobre, kdyz si mohou vymyslet takovy koniny..

tomas
Anonym
tomas

Ujoviny. Ludom .ebe

Milan
Anonym
Milan

Každopádně ten design je fakt hnus… Asi první řada iphone, která se po vzhledové stránce naprosto nepovedla…

tomas
Anonym
tomas

A mne sa zdá presny opak. Jeden z najkrajších iphonov. Akurát som nikdy nepochopil to nutkanie umiestnovat foťák do rohu.

tomas
Anonym
tomas

Samozrejme len ta verzia s nerezovim olemovanim sklicka foťáku ako je na prvom foťáku. Ostatne su na grc.

cosworth
Uživatel
cosworth

a tuto specielni vlastnost maji jen iOvce nebo normalni lidi?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Znáte smartmanii? Na přetiskování naprostých hovadin jsou experti 😐

Martin Fabiánek
Uživatel
Martin Fabiánek

Toto bych čekal od LSA tady takový kraviny vetsinou nejsou (ikdyz mam pocit, ze tu podobny komentar pisu podruhe) Mě osobne se novy design zadni strany libi vic nez u modelu xs xs max. Někomu ne ale neberu mu to. Nechápu takove clanky, stejne jako bylo u pohybliveho pozadi v nejake starsi verzi ios….

anawarr
Uživatel
anawarr

Myslím si, že když se sečte počet lidí, kterým se zdá nový design iPhone hnusný s těmi co z něj mají fobii, bude prodej iPhone 11 propadák :-)

Martin123
Uživatel
Martin123

A já znám hypochondrii která bývá u tady těch id*otů běžná.