Znaps: Oboustranný magnetický konektor, který připojíte ke každému smartphonu

Jednou z geniálních vychytávek Applu je magnetický konektor MagSafe, který naleznete na počítačích MacBook. Jeho připojování a odpojování je hračka a pokud o něj zakopnete, odpojí se od přístroje a ten tak zůstane v bezpečí. Apple bohužel nevybavil tímto vylepšením iPhony a iPady, díky novému kickstarterovému projektu Znaps si jej však budou moct užít majitelé všech zařízení s microUSB či Lightning konektorem

 

Princip je jednoduchý – do portu v telefonu vložíte drobnou zástrčku a na svoji nabíječku přidáte magnetický adpatér. Zapojení je poté hračkou a ocení to především uživatelé přístrojů s microUSB, kteří nyní již nebudou muset kontrolovat, jakou stranou konektor do telefonu zasouvají. Projekt žádal na Kickstarteru 120 000 USD (necelé tři miliony Kč), v tuto chvíli se však přibližuje k hranici 600 000 USD (cca 15 milionů Kč) a do konce kampaně stále zbývá 24 dní.

 
Výrobce aktuálně počítá se dvěma verzemi – jedna pro Lightning konektor od Applu, druhá pro microUSB

Produkt si již můžete předobjednat, přičemž základní set jednoho adaptéru a jednoho konektoru přijde na 9 USD (cca 225 Kč). K objednávce je následně potřeba přičíst ještě tři dolary za poštovné do ČR (75 Kč). K dispozici je také praktický přívěšek na klíče, do nějž můžete sadu uložit a následně ji přenášet. Do rukou uživatelů by se Znaps měl údajně dostat již v listopadu, kickstarterové projekty se však oproti očekáváním často opozdí a bude tak dobré s tím počítat i v tomto případě.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku