Známe parametry Samsungu Galaxy A53. Bude to opět bestseller?

samsung galaxy a53 3

Samsung Galaxy A52 se stal v loňském roce prodejním hitem, neboť do střední třídy přinesl funkce známé z dražších smartphonů, především optickou stabilizaci fotoaparátu a voděodolnost. Korejský gigant určitě bude chtít na úspěch tohoto telefonu navázat modelem Galaxy A53, pro který již sbírá první certifikace. Ta čínská dokonce prozradila jeho podobu i výbavu.

Samsung Galaxy A53 5G: pouze kosmetické změny

Na první pohled vypadá Galaxy A53 5G úplně stejně jako jeho předchůdce, podobné budou i jeho parametry. Podle certifikace Samsung nasadí 6,46“ displej s Full HD rozlišením, patrně se opět bude jednat o AMOLED panel s vyšší obnovovací frekvencí a integrovanou čtečkou otisků prstů. Nahoře uprostřed vidíme otvor, ve kterém má „bydlet“ 32Mpx selfie kamera. Sestavu fotoaparátů na zádech budou tvořit čtyři snímače; hlavní bude mít rozlišení 64 Mpx, širokoúhlý 32 Mpx a chybět nebudou dva 5Mpx senzory pro makro a hloubku.

a53

Galaxy A53 5G požene kupředu zatím neznámý čipset s osmijádrovým procesorem, přičemž hlavní dvě jádra mají být taktována na 2,4 GHz, šest efektivních jader pak má mít takt 2 GHz. V benchmarku GeekBench byl čipset označen jako SM-A536U, ze kterého se pravděpodobně vyklube Exynos 1200. Telefon bude v nabídce v několika paměťových variantách, mluví se o 6 nebo 8 GB RAM a 128 nebo 256GB úložišti. Telefonu by neměl chybět slot na paměťové karty, zato se musíme rozloučit se sluchátkovým jackem.

Galaxy A53 5G bude mít fyzické rozměry 159,5 × 74,7 × 8,1 mm a hmotnost 190 gramů, akumulátor v těle bude disponovat kapacitou 4860 mAh. Dobíjet se bude skrze USB-C, o bezdrátovém nabíjení certifikace nehovoří.

Kdy bude Galaxy A53 5G představen, zatím nevíme; pokud bude chtít Samsung dodržet loňské termíny, můžeme jej očekávat někdy v březnu.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku