Domů » Bleskovky » Známe kapacity baterií nových iPhonů, jsou vyšší než loni

Známe kapacity baterií nových iPhonů, jsou vyšší než loni

I když společnost Apple nešetří na svých tiskových konferencích superlativy, některé parametry ve specifikacích nových zařízení tají a neuvádí je ani v jejich podrobných kartách na svých stránkách. U iPhonů se například jedná o velikost RAM či o kapacitu baterie. První položku nedávno odhalily benchmarky, druhou nyní prozrazuje čínská certifikační autorita TENAA.

iphone7_plus

Podle ní má menší iPhone 7 baterii o kapacitě 1 960 mAh, což je o 245 mAh (14 procent) více než jeho předchůdce. iPhone 7 Plus si bere energii z 2 900mAh akumulátoru, loňský model měl o 150 mAh (5 procent) méně. Přestože mají nové iPhony efektivnější čipset, výdrž má podle oficiálního vyjádření narůst jen nepatrně – iPhone 7 má vydržet o dvě hodiny na jedno nabití déle, iPhone 7 Plus pouze o hodinu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. jmenopriezvisko (neregistrovaný)

  Nechápu čtyřjádrový SoC a vyšší kapacita baterie, to přece ovečky nepotřebují, těm stačí vyladěný HD panel a dvoujádro… na co tak zbytečné honění za tabulkovými parametry bez reálného dopadu?

  • Stanley123 (neregistrovaný)

   mas na starosti i neco jineho nez vyckavat na nejaky clanek o produktech Apple a trepat ve vsech diskuzich sve nesmysly? Ty musis mit neskutecne nudny zivot :)

  • Zdeněk (neregistrovaný)

   Už jseš fakt trapnej. Pokud nemáš iPhone rád, tak si o něm nečti a nekomentuj články o něm. Tyhle ty keci o ovcích už jsou ohraný a používají je buď zakomplexovaní jedinci, nebo hlupáci. Každému vyhovuje něco jiného, používej si co máš rád a neber si do úst ty, co maj rádi něco jiného.

  • Stanley123 (neregistrovaný)

   A jeste tam je ctyrjadrovy SoC jsi zapomnel dodat. A jeste nejakou slohovou praci nam napis. Stejne je tvuj nazor naprosto nepodstatny :D

  • Johnny (neregistrovaný)

   Zakomplexovany majitel predpotopniho Samsungu, závidejici lidem, kteří si mohou koupit skutečný telefon, opět promluvil ???? A opet sama perla ????????

 2. Zdeněk (neregistrovaný)

  No a? Já s tím problém nemám, ale nechápu proč to ty řešíš?

 3. Lenor (neregistrovaný)

  iOS musí být fakt úsporný OS. V tomhle ohledu je škoda, že se žene za tenkostí. Mít u základního 3000 mAh a u pluska 4000 mAh tak je to král výdrže

  • No nevím, nic dramatického, stejně bych to každý večer dával na nabíječku.

   • Už jsem to psal včera, nevím kdo a proč tady maže z redakce příspěvky.
    Otázka je, jestli iphone 7 vydrží do večera. Měl jsem Lumii 1020, tu jsem nabíjel už někdy odpoledne, pak Huawei P8, ten vydržel od 6h do cca 19h. a nyní SGS7 při cca stejné zátěži do cca 23h. Takže pokud iP7 bude něco jajko HuaweiP8, kapacita o 1000mAh by se v mém případě hodila……

   • xzeit: Tak u OLED displeje se toto špatně odhaduje, záleží na majoritním zobrazovaná, tmavé vs světlé zobrazení, míra nastavení podsvícení. Pak samozřejmě kondice akumulátoru, ačkoli předpokládám, že hovoříš o užívání jako první majitel.
    Doposud lidem běžně iPhone vydrží ten den. Teď je přislíbena o 1-2h prodloužená výdrž, obavy, že před tím iPhone den vydržel, ale nový najednou ne bych bral jako neopodstatněné.

   • Těžko říct…mám kamaráda, co má iPhone 6 a nemá datový tarif, čili vůbec nezapíná data. Občas je na wifi. Dalo by se říct, že má iPhone pouze na ozdobu. Taky předpokládám, že to ten den vydrží. Ostatně plus mínus toto lze určit (pro porovnání) na GSMareně, kde mají testy výdrže a jsou v nich započteny různé činnosti. Ostatně, dalo by se říct, že mé srovnání v případě Lumie 1020, Huawei P8 a SGS7 tomu vypovídá.

   • *odpovídá

   • Právě, přesně testy, ty jasně ukazují že iPhone (min Plusko) má adekvátní výdrž k ostatním přístrojům. Něco prostě umí ušetřit na optimalizaci OS, lepší světelnosti displeje (Zero Air Grap), vlastní návrh SoC, atd. Už roky mají iPhone běžnou výdrž jako okolní konkurence, co se to zase objevuje za ameriku (viz panika kolem bezdrátových sluchátek nebo design modelu s vyšší mírou opotřebení). To prostě nejsou žádné novinky, ale lidi jsou najednou nějací vykolejení:)

   • No tak absence 3,5 Jacku je jasné mínus u jakéhokoliv mobilu. Resp. bezdrátová sluchátka ano i ne. Pokud se budeme bavit o spotřebě, důležité je, aby mobil vydržel jeden náročný den (od 6h. do těch 23h) a ještě měl pár procent nějakou rezervu. Zatím se musí uživatel trochu přizpůsobit mobilu, když vím, že mohu surfovat na netu cca tak dlouho, volat tak dlouho atd. aby procenta plus mínus odpovídala tak, že mobil vydrží do večera. Často končím s několika procenty, ale párkrát jsem už mobil vybil do konce třeba v 19h. U dvojnásobné hustoty energie ve stejně velkém aku by to se už nejspíš tak lehce nestalo…(snad se brzy zvýší)

   • jmenopriezvisko

    iPhone 6S Plus nemá zlou výdrž, ale ve srovnání s přímou konkurencí, kterou je S7 Edge a Nexus 6P vydrží o dost kratší dobu.

    Oba androidy mají osazenu silnější baterii, současně také QHD panely.

    Nutkno podotknout, že Nexus 6P dokázal Huawei do menšího těla než 6S Plus implementovat větší 5.7″ panel, i silnější kapacitu baterie.

    iPhone má velké rezervy a vlastní návrh A9 nijak úsporný ve srovnání s androidy není, jelikož je navržen podle straší licenční technologie.

    Teprve A10 Fusion je energeticky úsporný SoC na architektuře big.little.

   • xzeit: Opakuji, to jsou tak abstraktní hodnoty, že nemá smysl o nic nějak komplexně plkat. Jinou výdrž má člověk co jede metrem 1h/den, kdy mobil šťaví na max bezdrát, aby chytil mobilní signál. Někdo vyštáví aku venku na sluníčku při max svítivosti. A odpoledně je n bez šťávy. Někdo ale cestuje jen tramvají, mobil v kapse, sluchátka a takhle mu to bude hrát 20h cestování. Jinému telefon vydrží 5h cestování (displej, signál, navigace….).
    Takže stejný úkol (1h cestování), rozdíl ve spotřebě třeba 10% aku, přitom stejně náročný nasazení, prostě cesta do práce.
    Další téma je životnost aku. Např. Apple (a i jiní) mají LiIon aku s větším počtem cyklům někdo nasadí LiPol nebo obyč LiIon a reálná kapacita po půl roce je někde jinde.

   • Není pravda co píšeš. Já porovnávám výdrž různých modelů mobilů, které jsem měl několik měsíců a vím, jak na tom byla s výdrží celého dne Lumia, vím jak na tom byl Huawei P8 a vím ja na tom je SGS7. Neporovnávám mě a nebo tebe, neporovnávám jiné lidi mezi sebou, ale přístroje. A prakticky. Můj SOT na S7 je ca nějakých 18h denně. P8 byl asi o 3h míň – to je už dost měřitelné. Je logické, že jiný člověk bude mít jiný SOT s Huawei P8 než já….ovšem když mu dáš do ruky SGS7, bude SOT s nejvetší pravděpodobností více, než u P8…..a to se nijak neomezuji na jas displeje, kromě toho jsem za ten den na webu s bílým, či světlým pozadím docela často.

   • Nerozumím, proč by to co píši neměla být pravda.
    Ad SOT, zase je to takové nekonkrétní. Např. Samsung v základu má nastavený konzervativní nastavení jasu, až kdy chceš, musíš zapnout „smart“ podsvícení, který odemkne max. jas (pakárna volba, ale to ponechme stranou). Tedy nevím, zda je toto i u S7 nebo už dostali rozum. Takže je opět otázka, jakého jasu dosahuješ v max. příp. jak máš nastavený adaptabilní podsvícení a jakých hodnot jaký telefon dosahuje. To se prostě strašně špatně interpoluje.
    Jak tak koukám, tak ta P8 má dost mizerný Endurance, kde soudruzi s tím svým údajně super úsporným Kirinem udělali chybu?:)

   • SOT je dost konkrétní. Odemkne, ale není potřeba. Než jsem S7 naučil jaký jas chci, pár dní to trvalo. Jas nemám volen na nějaké minimum, na to já nehraju. Vždy tak, abych normálně viděl a přitom mě displej nijak neoslňoval. Není pravda to, co jsi psal: Opakuji, to jsou tak abstraktní hodnoty, že nemá smysl o nic nějak komplexně plkat. Jinou výdrž má člověk co jede metrem 1h/den, k…..

    Protože jeden člověk JÁ, srovnával různé přístroje, které měl. Samozřejmě také Lumia 1020 – 2000mAh, P8 – 2680, S7 3000mAh….se také projeví.

  • jpm (neregistrovaný)

   Moc úsporný není, když vydrží daleko méně než S7. I na LSA je článek o tragické výdrži menších modelů, proto Apple představil battery case s výrobní hodnotou 5$ a prodává ho za99$ hloupost ovcí je nekonečná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).