Domů » Bleskovky » Známe kapacity baterií nových iPhonů, jsou vyšší než loni

Známe kapacity baterií nových iPhonů, jsou vyšší než loni

I když společnost Apple nešetří na svých tiskových konferencích superlativy, některé parametry ve specifikacích nových zařízení tají a neuvádí je ani v jejich podrobných kartách na svých stránkách. U iPhonů se například jedná o velikost RAM či o kapacitu baterie. První položku nedávno odhalily benchmarky, druhou nyní prozrazuje čínská certifikační autorita TENAA.

iphone7_plus

Podle ní má menší iPhone 7 baterii o kapacitě 1 960 mAh, což je o 245 mAh (14 procent) více než jeho předchůdce. iPhone 7 Plus si bere energii z 2 900mAh akumulátoru, loňský model měl o 150 mAh (5 procent) méně. Přestože mají nové iPhony efektivnější čipset, výdrž má podle oficiálního vyjádření narůst jen nepatrně – iPhone 7 má vydržet o dvě hodiny na jedno nabití déle, iPhone 7 Plus pouze o hodinu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments