Domů » Bleskovky » iPhone 7 (Plus) je voděodolný, na poškození tekutinou se však nevztahuje záruka

iPhone 7 (Plus) je voděodolný, na poškození tekutinou se však nevztahuje záruka

Patrně nejpozitivněji přijatou novinkou u nových iPhonů je jejich voděodolnost, která je certifikována stupněm odolnosti IP67, což znamená odolnost vůči ponoření zařízení do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Telefony by tak bez úhony měly přežít pád do vany či lehký deštík, ovšem veškerou odpovědnost při jejich kontaktu s vodou si bere uživatel na sebe.

iphone water

U Applu je totiž důležité číst poznámky pod čarou, kde Apple na svých českých stránkách uvádí:

iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou odolné proti postříkání, vodě a prachu a byly testovány v kontrolovaných laboratorních podmínkách s hodnocením IP67 podle normy IEC 60529. Odolnost proti postříkání, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku normálního opotřebení postupem času snížit. Nepokoušej se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdeš v příručce. Poškození tekutinou není kryté zárukou.

Apple sice uvádí, že rozlité tekutiny, cákance ani prach nepředstavují žádný problém, ovšem na případné vniknutí kapaliny do telefonu nárok na záruční opravu (výměnu) nedostanete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  Je dobře že na to aspoň upozorňují rovnou na webu. Pro note7 to platí stejně, ale člověk se to doví až z manuálu.

 2. Vindis (neregistrovaný)

  Tak ono je jasný, že se na to nevztahuje záruka. IP67 jen říká, že mobil přežije nějaké ty cákance. Takže pokud se dodrží pravidla (max 30 minut a max 1 metr) k nějakému vniknutí kapaliny by nemělo dojít a tudíž i k poškození mobilu.
  A pokud ke vniknutí kapaliny dojde, tak bylo zřejmě porušeno pravidlo – potopen ve větší hloubce nebo déle než půl hodiny, pak je jasný, že na toto už se záruka nevztahuje.
  Je na uživateli přesvědčit servis, že vniknutí kapaliny došlo při dodržení IP67. Pak by se jednalo o výrobní vadu.
  Jen aby bylo jasno. Toto platí pro všechny. Vždyť i na voděodolné SONY se také nevztahuje záruka v případě vniknutí kapaliny.

  • Jakub (neregistrovaný)

   Nemáš pravdu.. Servisy mají nástroje pro ověření vodotěsnosti telefonů. V případě, že telefon testem projde, je logicky vina na straně zákazníka (špatně vložený slot SIM, větší hloubka ponoru, doba přístroje ve vodě..). V případě, že telefon testem neprojde v pořádku, je naopak na vině výrobní vada nebo změna vlastností ochrany a přístroj je opraven v rámci záruky. Pokud výrobce jako např. Samsung garantuje IP68 není možné záruční opravu zamítnout jen na základě zjištění vzniku kapaliny do přístroje. S pozdravem technik.

 3. Majkkk (neregistrovaný)

  No, to je mi odolnost…

  • Tak s jakoukoliv elektronikou ať má odolnost jakoubchce se snad soudný člověk nebude potápět či přístroj schválně házet do vody, k tomu slouží jiná zařízení k těmto účelům speciálně konstruovaná, každopádně zmoknout se s iphonem 7, člověk asi bát nemusí.

 4. Přesně jak jsem říkal dříve, Apple z toho nebude dělat vlastnost. Tyhle konstrukce na to neodpovídají.

  • Samozřejmě odpovídají…. IP67 je norma, která něco předepisuje a iPhone 7 tuto normu splňuje. Muselo to projít zkouškou. To že na to neposkytují záruku, resp. na kapaliny uvnitř, je jejich rozhodnutí, jejich volba…. Píšeš nesmysly, ostatně jako většinou.

 5. Jakub Liška (neregistrovaný)

  Jen jsem zvědavý kdy z toho bude první žaloba…

  • Neboj, APPLE to má mooc dobře ošetřené, ostatně není to garance, jen tvrzení.

   • Pacik (neregistrovaný)

    Určitou garanci zajišťuje norma, tady jde ale o to, že více méně není žádný způsob, jak ověřit voděodolnost poškozeného telefonu – respektive dokázat, zda se jednalo o výrobní vadu, nebo chybu uživatele (ponoření ve velké hloubce nebo příliš dlouho). Proto výrobci udělají telefon s normou, který má avizované schopnosti, ale záruku na to nedají – tím předejdou dohadům a zbytečným žalobám…

 6. Zajímavá nabídka a prodejce uz ji provozuje déle [odkaz] akorát ze je to vlastně pronájem a u vyšších modelu vč posledního nic moc výhodný a možnost odkoupení také schází.

 7. Petr (neregistrovaný)

  Hned jsem si vzpomnel na uniho:
  [odkaz]

 8. Biker (neregistrovaný)

  Samsungy maji IP68, kdezto Apple 67. A to je sakra rozdil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).