Domů » Bleskovky » iPhone 7 (Plus) je voděodolný, na poškození tekutinou se však nevztahuje záruka

iPhone 7 (Plus) je voděodolný, na poškození tekutinou se však nevztahuje záruka

Patrně nejpozitivněji přijatou novinkou u nových iPhonů je jejich voděodolnost, která je certifikována stupněm odolnosti IP67, což znamená odolnost vůči ponoření zařízení do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Telefony by tak bez úhony měly přežít pád do vany či lehký deštík, ovšem veškerou odpovědnost při jejich kontaktu s vodou si bere uživatel na sebe.

iphone water

U Applu je totiž důležité číst poznámky pod čarou, kde Apple na svých českých stránkách uvádí:

iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou odolné proti postříkání, vodě a prachu a byly testovány v kontrolovaných laboratorních podmínkách s hodnocením IP67 podle normy IEC 60529. Odolnost proti postříkání, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku normálního opotřebení postupem času snížit. Nepokoušej se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdeš v příručce. Poškození tekutinou není kryté zárukou.

Apple sice uvádí, že rozlité tekutiny, cákance ani prach nepředstavují žádný problém, ovšem na případné vniknutí kapaliny do telefonu nárok na záruční opravu (výměnu) nedostanete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments