Značka Nord se údajně odpojí od OnePlus. Uvidíme ji nejen na smartphonech

OnePlus Nord 00

Společnost OnePlus si od počátku své existence budovala pověst výrobce zabijáků vlajkových smartphonů – její telefony získávaly na oblibě zejména díky aktuálnímu vlajkovému čipsetu, nižší ceně a také povedenému operačnímu systému.

Tento trend byl značně narušen před dvěma roky, kdy firma oznámila postupné sbližování s mateřskou společností Oppo – z OnePlus se stal tuctový výrobce smartphonů, neboť kromě vlajkových modelů začal nabízet nepřeberné (a nepřehledné) množství levnějších telefonů rodiny Nord. Brzy ale možná logo OnePlus opět uvidíme pouze na vlajkových smartphonech.

Podle exkluzivních informací serveru TheMobileIndian se prý OnePlus chystá značku Nord osamostatnit. Na kamenných prodejnách, na webu, v marketingových materiálech i na telefonech má být k vidění pouze Nord, pouze hlouběji na některých místech by se mohl objevovat nápis „from OnePlus“ nebo „a OnePlus Brand“.

nord

Značka Nord má hodně využívat světle modrou barvu a co je zajímavé, aktivní má být hodně v „offline“ světě: ve vlastních kamenných prodejnách, v předváděcích místnostech či v obchodech třetích stran. Logo Nord navíc nebude k vidění pouze na telefonech nebo na bezdrátových sluchátkách, ale i na další elektronice: televizorech, náramcích, hodinkách, powerbankách a ostatních zařízeních.OnePlus Nord 00Nepřehlédněte

Recenze OnePlus Nord: zabiják ve střední třídě?

OnePlus má velmi silnou základnu v Indii, takže se dá předpokládat, že i Nord bude působit převážně v této zemi – mělo by zde být sídlo firmy i výrobní prostory. V odvětví smartphonů by značka měla pokrývat segment od low-endových po dostupné vlajkové modely s cenou okolo 35 tisíc rupií (asi 13 tisíc korun včetně DPH). Na telefonech údajně poběží vlastní prostředí, pravděpodobně přeskinovaná nadstavba OxygenOS.

Vytvoření separátní značky z produktové řady není ve světě smartphonů nic nového – v minulosti takto Huawei vyčlenil Honor, Xiaomi stejným způsobem oddělilo Redmi.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku