Cena:

Zloděj na festivalu ukradl více než 100 telefonů. Dopadli jej díky funkci Find My iPhone

V USA se každoročně koná věhlasný hudební festival Coachella. Tato velkolepá akce vloni čítala na 100 tisíc návštěvníků. Letos byl na festivalu opět enormní počet lidí, ale jak se ukázalo, ne všichni si vstupenku zakoupili za účelem poslechnout si své oblíbené interprety a užít si fantastickou atmosféru.

36letý muž Reinaldo de Jesus Henao navštívil festival s jasným cílem obohatit se. Na akci se mu podařilo ukrást více jak stovku mobilních telefonů různých značek, nejčastěji však iPhonů. Právě díky velkému množství ukradených iPhonů se podařilo zloděje poměrně snadno a rychle lapit.

920x920

Díky funkci Find My iPhone, která je součástí každého iPhonu, nebylo složité zloděje lokalizovat a festivalová ochranka jej díky spolupráci okradených zadržela. Jeden z okradených totiž neváhal a ihned po tom co zjistil, že ve své kapse nemá svůj iPhone použil aplikaci Find My iPhone a na mapě pozoroval pohybující se tečku.

Celá nepříjemná situace nakonec skončila happyendem. Přes 20 iPhonů předala policie ihned svým majitelům, ostatní telefony byly uloženy do ztrát a nálezů. Kdyby zloděj věděl „která bije“ a telefony po krádeži alespoň vypnul, mohl být úspěšný.Nepřehlédněte

Mladík vystopoval svůj ukradený iPhone, útočníci jej zastřelili

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.