Domů » Bleskovky » Zloděj na festivalu ukradl více než 100 telefonů. Dopadli jej díky funkci Find My iPhone

Zloděj na festivalu ukradl více než 100 telefonů. Dopadli jej díky funkci Find My iPhone

V USA se každoročně koná věhlasný hudební festival Coachella. Tato velkolepá akce vloni čítala na 100 tisíc návštěvníků. Letos byl na festivalu opět enormní počet lidí, ale jak se ukázalo, ne všichni si vstupenku zakoupili za účelem poslechnout si své oblíbené interprety a užít si fantastickou atmosféru.

36letý muž Reinaldo de Jesus Henao navštívil festival s jasným cílem obohatit se. Na akci se mu podařilo ukrást více jak stovku mobilních telefonů různých značek, nejčastěji však iPhonů. Právě díky velkému množství ukradených iPhonů se podařilo zloděje poměrně snadno a rychle lapit.

920x920

Díky funkci Find My iPhone, která je součástí každého iPhonu, nebylo složité zloděje lokalizovat a festivalová ochranka jej díky spolupráci okradených zadržela. Jeden z okradených totiž neváhal a ihned po tom co zjistil, že ve své kapse nemá svůj iPhone použil aplikaci Find My iPhone a na mapě pozoroval pohybující se tečku.

Celá nepříjemná situace nakonec skončila happyendem. Přes 20 iPhonů předala policie ihned svým majitelům, ostatní telefony byly uloženy do ztrát a nálezů. Kdyby zloděj věděl „která bije“ a telefony po krádeži alespoň vypnul, mohl být úspěšný.

Mladík vystopoval svůj ukradený iPhone, útočníci jej zastřelili

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

11 komentářů

 1. Jako by Android tuto funkci neměl……že ne …….Další odpadní članek jako mnoho jiných a teď může zafungovat cenzor a mazat negativní komenty…….

  • Ano, ma. Ale pointa je jinde, prezentace. „iphonisti“ mají lokalizaci, IM, lokální zálohu, synch. s OC, atd. protože těch 100M prodaných iVeci za 1/4 roku si o to řekne, to nabídne, to potřebuje. Porovnej to s neskutečnou džunglí nebo neschopností Android výrobců, faktickou neexistencí W10M výrobců nebo zoufalstvím BB10OS a zbude to reálně jediná funkční platforma, iOS….
   Pointa není, že iOS jako jediný, ale uOS jako používaný…

   • uni, fakt opet placas. Tohle je soucast Google services, „bez ohledně výrobce;-)“. Proc vzdy ten nejmene informovany clovek musi v kazde diskusi delat chytraka? Mozna ve sve zvlastni tride vynikas, tady si jenom na pobaveni;)

  • cleric: nikdo netvrdi, ze to neumi jiny system. Byla to zprava, jak jedna funkce OS pomohla najit zlodeje…

  • Presne tak, i mobilni Windows maji tuto funkci, jaksi clanek o nicem.

   • Ne, další koment o ničem, další, co nepochopil pointu článku:)

   • Xaver Jandura

    htcjirka: Bože můj. Je fakt velká škoda, že lidé nemají predátory…

   • Boze, je fakt skoda, ze neumite napsat normalni a rozumny clanek.Vy konkretne, co clanek, to perla.

   • Xaver Jandura

    htcjirka: Jen pokračuj a pokoušej…

 2. zrejme bol aj trosku nadrogovany resp ozraty. Primitivna vec, vypnut mobil. To vie snad kazde decko ze mobil s aktivnym internetom sa da lahko vystopovat

 3. Ten zloděj musel být opravdu idiot :)