Domů » Články » Zlobí vás iPhone? Máme pro vás tipy, jak odstranit nejčastější problémy

Zlobí vás iPhone? Máme pro vás tipy, jak odstranit nejčastější problémy

iPhone 5 se stal legendou ještě dříve, než se uvelebil v regálech obchodů a jen tři dny po svém uvedení na trh se ho prodalo více než 5 milionů kusů. Ani v jeho případě se ale společnosti Apple nepodařilo vychytat všechny mouchy a my vám dnes prozradíme, na co si uživatelé iPhonu 5 nejvíce stěžovali.

Problém s Apple mapami

Není tajemstvím, že se Apple a Google nemají příliš v lásce a počínaje iOS 6 již uživatelé iPhonů nemohli využívat Google mapy. Byli odkázání na Apple mapy – na jeden z vůbec nejhorších počinů od Apple.

Aplikace Apple mapy se nechvalně proslavila velmi, ale opravdu velmi nepřesnými daty a spoustou bugů. Uživatelé absenci Google map řešili tak, že do nich přistupovali přes prohlížeč. Manažeři z Apple naštěstí dostali rozum a aplikace Google mapy je již nějaký ten pátek opět na App Store.

Problém s připojením k Wi-Fi

Spousta majitelů iPhone 5 si stěžovala na to, že se jejich miláček nechce připojit k určité Wi-Fi síti. Někdy dokonce k žádné – připojení jakoby zcela zmizelo. Někteří uživatelé zaznamenali, že pokud stojí v těsné blízkosti routeru, mají extrémně slabý signál, ale na ostatních zařízeních přitom vše fungovalo dobře.

Apple na aférku s Wi-Fi zareagovala vydáním aktualizace iOS 6.0.2., která měla vše uvést do pořádku. U mnoha zařízení bohužel problém přetrval a jediným řešením bylo navštívit servis a nechat prověřit, zda se nejedná o hardwarovou chybu.

Tip: Pokud váš iPhone 5 začne dělat cavyky s Wi-Fi připojením, zkuste „tvrdý restart“. Podržte zároveň tlačítka Home a Lock na dobu několika sekund, přístroj se restartuje a Wi-Fi by mělo naskočit. Nejde však o trvalé řešení a po čase se může chyba opět objevit. Pak vám nezbude, než navštívit iPhone servis.

Přehřívání a nadměrný úbytek kapacity baterie

Poté, co Apple vydala aktualizaci iOS 6.1, začaly přibývat stížnosti na přehřívání a rychlé vybíjení baterie. Některá hlášení tento problém postavila do souvislosti s Microsoft Exchange 2010 a vše měla vyřešit aktualizace iOS 6.1.2. Někteří uživatelé si ale na potíže stěžovali i po záplatě.

K dnešnímu dni již tento problém není aktuální, protože ho vyřešily následující aktualizace. Do té doby museli uživatelé vypnout v nastavení funkci „Fetch New Data“, což bohužel znamenalo dostávat nové e-maily až po manuálním spuštění e-mailové aplikace. Někdy pomohl i tvrdý restart (viz. výše).

Uvnitř „něco“ chrastí

Máte dojem, že v útrobách vašeho iPhonu něco není v pořádku? Pravděpodobně půjde o špatně umístěnou baterii, poměrně častý nešvar, který lze vyřešit v servisu.

Špatná odezva dotykového displeje

Problémy se nevyhýbaly ani jinak prvotřídnímu dotykovému displeji. Uživatelé si stěžovali na to, že při diagonálním táhnutí tam a zpět napříč displejem přestal iPhone reagovat. Další stížnosti se týkaly kompletního zmizení obsahu na dobu několika vteřin a dokonce nevyžádaných reakcí telefonu v místech, kde se uživatel vůbec nedotýkal.

Příčina špatně fungujícího dotykového displeje je obvykle hardwarové povahy a tak nezbývá, než se obrátit na servismany a nechat si displej vyměnit. Ještě předtím se ale vyplatí zkusit přístroj restartovat a aktualizovat iOS.

Nefunkční tlačítko Home

S tlačítkem Home měli problémy již majitelé prvních iPhonů a stejně tak tomu je i u iPhonu 5. Pomalé nebo žádné reakce lze vyřešit dvěma způsoby. První řešení spočívá v zapnutí Asistovaného přístupu (Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > Asistovaný přístup), kdy se na displeji objeví malý kruh. Díky této funkci můžete zcela eliminovat nutnost používání tlačítka Home. Řešením č. 2 je návštěva servisu a oprava nebo výměna tlačítka. To samé platí také o dalším problémovém tlačítku – Power buttonu. I u něj se může projevit špatná odezva a v takovém případě nezbývá, než ho nechat vyměnit.


Foto by Justine Ezarik

Zlobí vás iPhone, kterému vypršela záruka?

Výčet výše zmíněných závad není ani zdaleka kompletní. iPhone 5 je sice skvělý smartphone, ale čas od času onemocní a musí podstoupit softwarovou léčebnou kůru nebo dokonce plnohodnotnou hardwarovou operaci v servisu. A zatímco uživatelé, jejichž iPhone je ještě v záruce, nemusí cenu opravy řešit, ti ostatní by si měli dát na výběru servisu záležet. Vybraný servis si proto předem prověřte a zajímejte se o ceny. Je v koncové ceně zahrnuta diagnostika a práce, nebo jde pouze o částku související s výměnou určité součástky? Jakmile vám provozovatel servisu odpoví, můžete mu směle předat iPhone, nebo se naopak poohlédnout jinde.

Tip na závěr: Chcete-li předejít nepříjemnému překvapení a mít jistotu, že váš iPhone bude opět v nejlepší formě, vsaďte na servisní centrum ABAX, které provádí komplexní opravy iPhone v rámci celé České republiky. Pomohou vám, i pokud potřebujete opravit iPad či další nejen mobilní elektroniku.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.

7 komentářů

  1. Karolina vrbova

    Spatne fungujici baterka mam rozbitej dispej ale to neznamena ze kdyz mam 100% nejde mi zaponout bez nabijecky telefon ma cenu reklamovat nebo do servisu?

  2. Dobrý den, koupila jsem si iphone 6 z internetu, který měl vyměněný displej. Po čase začal displej poblikávat a teď se dole na rožku začal odchlípávat. Nechci to s ním hned vzdávat, co mám dělat?

  3. Filip Bureš

    Čau mám problém s asistovaným přístupem. Dá se otevřít bez hesla a face ID nebo Touch ID? Protože jsem heslo zapomněl a ověření obličejem nebo prstem nefunguje. Dá se to nějak jinak odblokovat? Dík za odpověď.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).