TOPlist

Živě z Londýna: HTC představilo WP telefony Titan a Radar

SmartMania.cz se jako jediný český web účastnila tiskové konference v Londýně, kde HTC představilo dva nové telefony s operačním systémem Windows Phone „Mango“.

HTC Titan
Tchajwanský gigant HTC jako jeden z prvních výrobců představil světu dva nové telefony s operačním systémem Windows Phone 7.5 “Mango”, které se v Evropě začnou prodávat v průběhu října. Samozřejmě se s nimi setkáme i v České republice a půjde o jedny z prvních zařízení vybavených kompletní českou lokalizací. Začneme novinkou s názvem Titan, která bude lákat na obrovský WVGA displej s úhlopříčkou 4,7″, který bude vyrobený technologií Super LCD. Hnacím motorem se stane 1,5GHz procesor Snapdragon od Qualcommu (MSM8255, single-core). Vestavěný fotoaparát bude schopný pořizovat snímky v maximálním rozlišení 8MPx. Je škoda, že si telefon neporadí se záznamem videa ve fullHD, spokojit se budeme muset s nižším HD rozlišením (720p). Pro fotografování v horších světelných podmínkách přijde vhod duální LED dioda. Celkově půjde o poměrně velké zařízení, které překvapí tloušťkou 9,9 milimetrů.

- - -

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7.5 Mango, česká lokalizace
Procesor: Qualcomm Snapdragon MSM8255, 1,5 GHz, single-core
Displej: kapacitní, 4,7″, WVGA (480×800 px), 16 milionů barev, technologie Super LCD (S-LCD)
Paměť: 512 MB RAM, 16 GB vnitřní paměť
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 8 MPx, duální LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720p, 1280 x 720 px při 30 FPS)
Rozměry: 70,7 x 9,9 x 131,5 mm
Hmotnost: 160 gramů včetně baterie
Baterie: 1 600 mAh
Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, Virtual 5.1 surround, HTC Hub

- -
HTC Titan na oficiálních snímcích

Titan se díky prostornému displeji bude skvěle hodit nejen pro sledování filmů, ale i pro práci s dokumenty a surfování na webových stránkách.

- - -

- - -
V telefonech nechyběla kompletní česká lokalizace

HTC Radar
Druhým představeným telefonem je HTC Radar; do vínku dostal procesor Snapdragon s frekvencí 1 GHz, 3,8″ WVGA displej (Super LCD) a 5MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou, který rovněž zvládne nahrávat video v HD rozlišení (1280 x 720 px při 30 FPS). Lákat bude na unibody konstrukci a zajímavý design, který zvýrazňuje bílá barva, dostupný však bude i v tmavé variantě.

- -

- -
HTC Radar v bílé barvě vypadá elegantně   

Na bocích obou telefonů najdeme tlačítko spouště fotoaparátu, se kterým je možné pořizovat snímky i v případě, že je zařízení uzamčené. Jednoduše jej stačí chvíli přidržet a dojde ke spuštění aplikace Fotoaparát (tuto možnost nabízejí všechny telefony se systémem Windows Phone). Při sledování filmů a přehrávání hudby využijete technologie Virtual 5.1 surround, která se postará o kvalitnější podání zvuku. V praxi jsem to zatím neměl možnost vyzkoušet, jelikož na tiskové konferenci je docela rušno, ale snad se mi poštěstí později. Při telefonování oceníte přítomnost dvojice mikrofonů, jež se starají o filtraci nežádoucího šumu a dalších rušivých elementů.

- - -

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7.5 Mango, česká lokalizace
Procesor: Qualcomm Snapdragon, 1 GHz, single-core
Displej: kapacitní, 3,8″, WVGA (480×800 px), 16 milionů barev, technologie Super LCD (S-LCD)
Paměť: 512 MB RAM, 8 GB vnitřní paměť
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 5 MPx, LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720p, 1280 x 720 px při 30 FPS)
Rozměry: 120,5 x 61,5 x 10,9 mm    
Hmotnost: 137 gramů včetně baterie
Baterie: 1 520 mAh
Barvy: bílá a šedivá 
Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, Virtual 5.1 surround, HTC Hub

- -

 - - 

Myslím si, že HTC Titan uspokojí všechny uživatele, kteří volali po multimediálním telefonu s velkým displejem, protože úhlopříčka o velikost 4,7″ se u chytrého telefonu hned tak nevidí. Je trochu škoda, že jsme se nedočkali představení dalšího zařízení s hardwarovou klávesnicí a systémem Windows Phone; na nástupce oblíbeného HTC 7 Pro si tak ještě budeme muset nějaký čas počkat. Ceny obou modelů budou upřesněny později.

- - -

HTC Titan: První dojmy (video)

HTC Radar: První dojmy (video)

HTC Titan: Oficiální prezentace výrobce

HTC Radar: Oficiální prezentace výrobce

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku