Cena:

ZenFone Zoom S jde do prodeje: fotomobil s duální kamerou

ASUS uvedl na český trh smartphone ZenFone Zoom S (setkat se můžete také s názvem ZenFone 3 Zoom) s duálním 12Mpx fotoaparátem, který je doplněn o 2,3násobný optický zoom. I přes poměrně tenkou celokovovou konstrukci nabízí baterii o kapacitě 5000 mA, která by měla zaručit slušnou výdrž. Novinka je vybavena 5,5″ Full HD AMOLED displejem. Telefon je poháněn procesorem Snapdragon 625 v kombinaci se 4GB operační pamět RAM.

Pro uložení dat a aplikací je k dispozici interní 64GB paměť a slot na micro SD karty až do kapacity 2 TB. ASUS k telefonu dodává také poukázku na 100 GB místa na Google Disku na dobu dvou let. O bezpečnost se stará čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně přístroje.

Kvalitní optika a silná baterie

Novinka chce na trhu zaujmout zejména svými fotografickými schopnostmi, o což se má postarat již zmiňovaná duální kamera. Ta se skládá ze dvou 12Mpx senzorů Sony IMX362, které pracují podobně jako u iPhonu. První z kamer tedy funguje jako širokoúhlá a má při 25mm ohnisku světelnost f/1.7, zatímco druhá z dvojice kamer se stará o zoom. Vybavena je 59mm ohniskem a možnost přepínat mezi primární a sekundární kamerou přináší až 2,3násobný optický zoom. Fotografie pořízené tímto přístrojem budou údajně velmi ostré, protože ho výrobce vybavil sledováním pohybujícího se objektu a laserovým ostřením. Přední kamera je 13Mpx, nabízí světelnost f/2.0 a vybavena je snímačem Sony IMX214.

Pokročilé fotografy jistě potěší i podpora režimu RAW, což znamená že lze kromě klasických JPEG snímky ukládat i v bezztrátovém formátu. Zajímavá je také funkce 48Mpx fotografie, která dokáže automaticky spojit čtveřici 12 Mpx fotografií a vytvořit tak snímek se sníženým šumem a vysokým rozlišením. Nechybí ani možnost natáčení 4K videa při 30 snímcích za vteřinu.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, další z předností tohoto smartphonu je baterie s velmi slušnou kapacitou 5000 mAh, která dokáže fungovat i jako powerbanka a nabíjet skrze USB-C port i jiná zařízení. Výrobce uvádí, že kapacita baterie je dostatečná pro kontinuální natáčení až 6,4 hodin UHD videa, což se ale bude zřejmě dosti měnit v závislosti na počtu aplikací běžících na pozadí.

Telefon běží na Androidu 7.1.1 (respektive prodává se s verzí 6.0, ale update na Nougat vám dorazí, jakmile jej připojíte na Wi-Fi). Celkové rozměry smartphonu jsou 154,3 × 77,0 × 7,9 mm, hmotnost se zastavila na 170 gramech, takže o něm při přenášení budete vědět. Doporučená cena pro český trh byla stanovena na 11 990 Kč včetně DPH, v oficiální distribuci je u nás k dostání pouze černá varianta.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.