Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Články » Závodní simulátor, španělsky za dva měsíce a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Závodní simulátor, španělsky za dva měsíce a další zajímavé aplikace a hry zdarma

V dnešním vydání přehledu zlevněných aplikací a her se opět podíváme na několik titulů, které si můžete pořídit zcela zdarma. Veškeré uvedené aplikace jsou běžně placené, ale distributor je po omezenou dobu nabízí bezplatně. Trvání těchto nabídek nejsme schopni ovlivnit, a proto pokud vás některá ze slev zaujme, s instalací aplikace zbytečně neváhejte.

Knihovny Androidu i iOS fungují tak, že jednou nainstalovaná aplikace zůstane „zakoupená“ i po odinstalaci a bude vám tak kdykoliv v budoucnu znova k dispozici. Můžete tedy bez obav stahovat i takzvaně „do zásoby“.

iOS

Splashtop Wired XDisplay HD

Splashtop Wired XDisplay HD je velmi užitečná aplikace, která vám umožní váš iPad kdykoliv přeměnit na sekundární monitor vašeho počítače. Spojení je zajišťováno pomocí klasického Lightning kabelu a potřebovat budete pochopitelně i „serverovou“ část aplikace.

Kromě instalace do iPadu tedy budete muset stáhnout a nainstalovat ještě taktéž zdarma dostupný protějšek pro počítač. Ten je k dispozici pro platformy macOS i Windows, takže nejste vázáni pouze na „jablečný“ ekosystém.

Program podporuje až Full HD zobrazení v 60 FPS, takže by neměl být zážitek o nic horší, než při použití klasického monitoru. Nastavit si můžete dokonce i orientaci displeje, což vám dává možnost využít displej na výšku například pro čtení delších textů.

Jediným omezením je nutnost mít alespoň jeden volný video výstup a v případě Windows 7 ještě aktivní rozhraní Aero.

Countdown

‎Countdown ◎
‎Countdown ◎
Autor: Mariano Rezk
Cena: zdarma+

Aplikace s jednoduchým názvem Countdown dělá přesně to, co byste podle jejího názvu očekávali. Odpočítává čas. Nejde však pouze o běžný systémový časovač, jde o praktickou vychytávku, v které si můžete odměřovat čas hned k několika událostem najednou.

Základem je úvodní obrazovka, na níž vidíte všechny vytvořené odpočty. Ty si lze pro lepší přehlednost odlišit barevně a přiřadit jim příslušnou ikonku. Nechybí pochopitelně ani tlačítko pro rychlé přidání nového časovače.

Nikdo vám samozřejmě nebrání aplikaci využít třeba k odpočtu času nutného pro přípravu určitého pokrmu, nicméně cílí spíše na poněkud dlouhodobější události. Může vám tak třeba odpočítávat čas do narozenin kamaráda, ukazovat kolik dní zbývá do vysněné dovolené, či dokonce odškrtávat roky zbývající do důchodu. Využít ji lze ale také třeba pro hlídání času splatnosti faktur, hlídání důležitých pracovních termínů a podobně.

Nechybí ani notifikace, které vám dají ihned vědět, že určitý odpočet skončil, i když zrovna nebudete mít aplikaci otevřenou.

Dogfight Elite

‎Dogfight Elite
‎Dogfight Elite
Cena: zdarma+

Dogfite Elite je hra umožňující si vyzkoušet boje obou světových válek hned z několika pohledů. Budete moci pilotovat první bitevní letadla, řídit úctyhodné druhoválečné tanky, i poskytovat podporu jako parašutista.

Hra obsahuje tutoriál, který vás naučí základy boje ve všech zmiňovaných pozicích a vyzkoušet si budete moci i plnohodnotné bitvy proti počítačem řízeným nepřátelům. Nechybí nicméně ani velké multiplayerové akce, v nichž změříte síly s ostatními hráči.

Hra je v rámci omezené nabídky dostupná zcela zdarma, nicméně lze investovat ještě do měsíčního předplatného. To vám odemkne některé unikátní zbraně a mise a dá vám prioritní přístup na herní servery. Je však plnohodnotně hratelná i bez pravidelných plateb.

 

Android

Sudoku Puzzle Ultimate

Sudoku Puzzle Ultimate
Sudoku Puzzle Ultimate
Autor: kersofts
Cena: zdarma

Logickou hru Sudoku asi netřeba představovat. Toto je její povedená elektronická varianta, která vášnivým hráčům nabídne rovný tisíc „kol“ rozdělených do čtyř různých obtížností. Každý si tak může zvolit úroveň, která vyhovuje jeho schopnostem. A když se zlepšíte, není problém kdykoliv přejít na náročnější kola.

Kromě obtížností můžete vybírat také ze tří herních režimů. Prvním z nich je herní pole 6 × 6 s 2 × 3 podsekcemi. Druhý pak nabídne pole 9 × 9 a podsekce 3 × 3. Ten největší už pracuje s herním polem v rozvržení 12 × 12, kde podsekce najdete ve formátu 3 × 4.

U každé vyřešené hádanky vidíte také čas potřebný k nalezení řešení, takže můžete soupeřit i „na rychlost“.

Real Drift Car Racing

Real Drift Car Racing
Real Drift Car Racing
Cena: 26,99 Kč
‎Real Drift Car Racing
‎Real Drift Car Racing
Cena: 19,00 Kč+

Závodní hra Real Drift Car Racing potěší zejména náročnější hráče, kteří ocení důraz na realističnost. Ten se projevuje nejen v povedené 3D grafice, ale také v jízdních modelech vozů. Těch máte na výběr celkem 19 a každý z nich můžete velmi extenzivně vylepšovat. Kromě vzhledových úprav typu různých bodykitů, samozřejmě budete moci zasahovat také do výkonnostních parametrů. Zatímco v některých obdobných hrách vás bude zajímat možná tak parametr nejvyšší rychlosti, v této hře budete řešit například i rozložení váhy, převodové stupně a podobně.

Samotné driftování si pak užijete na 35 tratích, které si vyzkoušíte během 38 šampionátů, z nichž se skládá pravděpodobně nejzajímavější režim „kariéra“. Skóre lze navíc porovnávat pomocí online žebříčků s kamarády i celým světem.

Na výběr je několik typů ovládání, k dispozici je nejen výběr mezi gyroskopem a dotyky, ale také si budete moci například určit, jestli chcete manuálně řadit, nebo dáte přednost automatice.

Learn Spanish with MosaLingua

Learn Spanish with MosaLingua
Learn Spanish with MosaLingua

Aplikace z řady MosaLingua jsou široce populární, i tak si jejich koncept ale připomeňme. Jde o edukativní aplikace sloužící k výuce jazyka efektivní formou, která by měla při každodenním pětiminutovém procvičování za dva měsíce zajistit znalost 600 nejpoužívanějších slov a frází, což už by vám mělo k základní domluvě stačit.

Primárním cílem je zvládnutí základních 20 % jazyka – v tomto případě španělštiny, které se ale aplikují na 80 % běžných životních situací a například při turistice by vám tedy měla bohatě stačit. Následně můžete navázat rozšiřováním znalostí v konkrétních oblastech, jako je třeba sport, technologie, byznys a podobně.

V aplikaci je přes 3 000 flash cards, několik tematických kategorií, 17 konverzačních cvičení, online slovník a více než stovka bonusových materiálů.

Pokud vás tedy láká naučit se španělsky, tato aplikace rozhodně stojí za zkoušku. Pětihvězdičkové hodnocení, známá značka a tým jazykových profesionálů podílejících se na vývoji jsou všechno důvody k tomu věřit, že i vám pomůže ke zlepšení jazykových schopností.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments