Zavíráte aplikace na svém iPhonu? Nechte je běžet, baterie vám vydrží déle

Pokud patříte k uživatelům, kteří úzkostně zavírají veškeré aplikace na svém iPhonu, které zrovna nepoužívají, aby ušetřili práci procesoru a zároveň prodloužili výdrž baterie, je možné, že vaše úsilí telefonu naopak škodí. Podle bloggera Johna Grubera se jedná o zbytečné úsilí, které navíc nedoporučuje ani víceprezident pro softwarové inženýrství společnosti Apple, Craig Federighi.

Ten v odpovědi na email jednoho z majitelů jablečného zařízení odpověděl stručně na otázku, zda často zavírá aplikace, které „běží“ na pozadí, a zda by to měl dělat, aby ovlivnil výdrž baterie na jedno nabití. Odpověď zněla „Ne a ne.“ iOS byl totiž navržen tak, že umí nepoužívané aplikace zmrazit tak efektivně, že vytěžují procesor pouze minimálně a zabírají v paměti RAM jen velmi málo místa. Samotné rozmrazení aplikace pak zaměstná jak procesor, tak i RAM paměť výrazně méně, než znovuspuštění aplikace po jejím ukončení.

Samotné zavírání aplikací nedoporučoval ani Steve Jobs, ten nabádal k užívání systému iOS tak, jak byl navržen, tedy k intuitivnímu používání bez toho, aby se uživatel staral o jiné věci. I v manuálu k produktům Apple uvádí, že násilné zavření aplikace by mělo být prováděno pouze tehdy, když program přestane reagovat. V případě systému iOS, tedy pokud věříte Stevu Jobsovi a Craigu Federighimu, není nutné aplikace zavírat. Podle slov tvůrců tím ničemu nepomůžete, ale naopak uškodíte výdrži, rychlosti, a potažmo i svému uživatelskému zážitku.

Autor článku
David Preiss

Kapitoly článku