Byl zatčen rumunský gang, který ukradl z jedoucího kamionu iPhony za miliony

Případ jako ze špatného akčního filmu musela řešit koncem července nizozemská policie. V rekreačním objektu ve městě Ede zatkla pětici členů rumunského gangu specializujícího se na krádeže iPhonů z jedoucích kamionů. V chatě kromě lupičů objevila také zásobu kradených iPhonů a speciálně upravené auto použité při přepadeních. Přístroje objevené v chatě s největší pravděpodobností pocházely z krádeže provedené 24. července na dálnici A73. Zabavené iPhony mají podle policie cenu 500 000 EUR, tedy něco přes 13 milionů korun. Gang složený z mužů ve věku 33–43 let byl údajně aktivní od roku 2015 a přepadl 17 automobilů převážejících iPhony a iPady.

Technika přepadení si skutečně v ničem nezadá s hollywoodským filmem – gang se přiblížil zezadu ke kamionu jedoucímu po dálnici, jeden člen vylezl na kapotu speciálně opatřenou protiskluzovou vrstvou a za jízdy se násilím vloupal do kamionu. Následně ne zcela jasným způsobem předal kradené zboží svým komplicům v autě, pravděpodobně ho házel otvorem ve střeše jejich upraveného vozidla. Gang v některých případech používal i další vozidla pro blokování výhledu řidiče kamionu a omezení jeho možnosti uhnout.

Podobné případy jsou hlášeny i z Německa a Belgie, nizozemské orgány se tak nyní spojují se svými evropskými kolegy kvůli možné souvislosti se zatčeným gangem.

Na jednu podobnou krádež se můžete podívat na záběrech z roku 2012 pořízených helikoptérou rumunské policie. Právě v Rumunsku byl v roce 2008 zaregistrován i úplně první případ takto provedené loupeže, tento způsob obohacení se si tak vysloužil přezdívku „Rumunská metoda“.

https://www.youtube.com/watch?v=G2tc95bgs3I

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku