K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Zapomeňte na klíče! Chytrý zámek od Xiaomi odemknete na 6 způsobů

Zapomeňte na klíče! Chytrý zámek od Xiaomi odemknete na 6 způsobů

Že čínské Xiaomi nevyrábí pouze mobilní telefony, ale v podstatě téměř cokoliv, dneska už ví každý. S rostoucí oblibou chytré domácnosti se ani jeden z největších výrobců smartphonů nechystá zanevřít na toto perspektivní odvětví, které prozatím drží pevně v rukou velká trojice Apple – Amazon – Google. Do svého bohatého portfolia chytrých zařízení do domácnosti přidá také chytrý zámek od dveří, který využije takřka každý. Ten představilo na konferenci AIOT Developers Conference 2018, která se konala v Pekingu.

Xiaomi Mijia Smart Door Lock není jen tak obyčejný zámek. Podle dceřiné společnosti Mijia by měl tento zámek jít odemknout až šesti metodami, mezi než patří otisk prstu, heslo, NFC nebo Bluetooth. Zámek se dále chlubí sedmi bezpečnostními senzory a více než deseti technologiemi, které zajistí co možná nejvyšší ochranu. Neměla by chybět také provázanost s chytrým asistentem Xiao AI, který po odemčení může spustit sérii nastavených povelů pro domácnost. Zámek Xiaomi Mijia Smart Door Lock se začne prodávat v Číně 5. prosince přesně ve 14:00 čínského času.

Jen o chytrém zámku to nebylo

Xiaomi na vývojářské konferenci nicméně nepředstavilo pouze chytrý zámek, ale zároveň se také pochlubilo. Pod svými křídly má Xiaomi aktuálně na 2 000 zařízení, která spolupracují s více než 132 tisíci chytrého příslušenství. Chytrý asistent Xiao AI zvládne ovládat přes 100 tisíc různých jednotek, což je úctyhodné číslo. Aktivních uživatelů je přitom okolo 34 milionů, což není zrovna málo. Nutno podotknout, že věrná základna se nachází především v domovské Číně, což se ale jistě změní se strategickým partnerstvím se švédskou firmou IKEA, které bylo nedávno uzavřeno.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  … to je konec?
  Bližší popis, funkce, instalace?

 2. Pavel1TU (neregistrovaný)

  Jelikož mám jako router Mikrotik, vím co a kam odesílá kamerka Xiaomi,
  tak mohu jen konstatovat – ten zámek bude asi stejná výhra.

 3. Jan (neregistrovaný)

  podobné v číně 100-130 doláčů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *