Domů » Bleskovky » Zapomeňte na jablečný TouchBar: nové ZenBooky mají obří sekundární displeje

Zapomeňte na jablečný TouchBar: nové ZenBooky mají obří sekundární displeje

Asus na právě probíhajícím veletrhu Computex přestavil velmi neobvyklé počítače – ZenBook Duo a ZenBook Pro Duo. Slovo Duo v tomto případě znamená dva displeje, první z nich najdete na klasickém místě, sekundární displej se podařilo dostat na základnu do prostoru nad klávesnici.

zenbook

Rozměrný sekundární displej

Primární displej ZenBooku Pro Duo má 15,6″ (4K, OLED, HDR), sekundární OLED displej 14 palců. U menšího ZenBooku Duo je konfigurace 14 (Full HD) a 12,6″. Sekundární displej bude moci pracovat v několika režimech – buď rozšíří primární displej, poslouží jako sekundární displej, anebo na něm bude možné u vybraných aplikací zobrazit dodatečné ovládací prvky. Oba displeje jsou dotykové a lze je ovládat stylusem. Pod sekundárním displejem se nachází tradiční mechanická klávesnice, napravo od ní se pak nachází inteligentní touchpad, který je možný přepnout na numerickou klávesnici.

zenbook duo

Nové ZenBooky jsou mířeny především na profesionály, od toho se také odvíjí jejich výbava. Větší z nich má v nejvyšší konfiguraci procesor Intel Core i9 a grafickou kartu NVidia GeForce RTX 2060, menší Intel Core i7 a grafiku NVidia GeForce MX250. V obou případech je přítomna Wi-Fi 6 a rychlé SSD paměti.

ASUS ZenBook Pro Duo is a BONKERS Dual-Screen Laptop For Creators And Gamers

ZenBook Duo a Pro Duo dorazí ve třetím čtvrtletí letošního roku, prodejní ceny zatím zveřejněny nebyly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments