TOPlist

Zapomeňte na Bing Chat, nahradí jej mnohem lepší Copilot

Funkce Copilot ve Windows 11
 • Microsoft ukončuje značku Bing Chat
 • Umělá inteligence ponese ve všech službách jméno Copilot
 • Copilot ve firmách dostane řadu novinek

V těchto dnech se odehrává konference Microsoft Ignite 2023, která přináší novinky zejména pro podniky, avšak některé z nich pocítí i běžní uživatelé. Jednou takovou je přejmenování služby Bing Chat.

Copilot bude všude

Generativní umělá inteligence od Microsoftu je tu s námi od února letošního roku, využívají ji miliony lidí po celém světě. Od svého spuštění Bing Chat reagoval na více než jednu miliardu dotazů a výzev, avšak popularitu klasického vyhledávače Bing nijak nezvýšil – lidé zůstávají u svých oblíbených vyhledávacích platforem a Bing navštěvují pouze kvůli chatu. Microsoft nyní na konferenci Ignite oznámil, že svoji generativní umělou inteligenci již nebude svazovat se jménem Bing, ale pojmenuje ji jednoduše Copilot.

Microsoft značku Copilot budoval celý letošní rok, postupně svoji umělou inteligenci zavedl do podnikových aplikací Microsoft 365, komunikátoru Teams nebo do hlavního panelu systému Windows 11. Z Copilotu se tak postupně stalo synonymum pro umělou inteligenci Microsoftu, proto se nelze divit, že Redmondští opouštějí jméno Bing Chat. Obdobně se mění i profesionálně zaměřený Bing Chat Enterprise, který se nově jmenuje Copilot Pro.

Abychom se v Copilotech a jejich funkcích vyznali, připravil Microsoft následující zpřehledňující tabulku.

Umělá inteligence Copilot v jednotlivých verzích
Umělá inteligence Copilot v jednotlivých verzích

Copilot je ve firmách neocenitelným pomocníkem

Satya Nadella se na úvodní tiskové konferenci pochlubil několika čísly, které dokazují, jak Copilot pomáhá lidem při práci:

 • 70 % uživatelů uvedlo, že jim Copilot pomohl zvýšit produktivitu
 • 68 % uvedlo, že zlepšil kvalitu jejich práce
 • 68 % tvrdí, že jim pomohl nastartovat kreativní proces
 • 64 % uživatelů říká, že Copilot jim pomáhá trávit méně času zpracováním e-mailů
 • 87 % lidí uvedlo, že jim Copilot usnadňuje zahájení práce s prvním návrhem
 • 75 % uživatelů uvedlo, že jim Copilot pomáhá šetřit čas rychlým vyhledáváním v souborech
 • 77 % tvrdí, že jakmile Copilot použijí, nechtějí se ho vzdát
 • Celkově byli uživatelé v konkrétních úkolech o 29 % rychlejší (vyhledávání, psaní a shrnutí).

Microsoft na konferenci Ignite odhalil několik novinek, které Copilot pro Microsoft 365 brzy dostane – ve Wordu se naučí pracovat s revizemi a pomůže uživateli s veškerými změnami v dokumentu, v PowerPointu dovede vytvářet firemní vizuály s použitím firemních log. Pošťák Outlook zase připraví uživatele na schůzku, shrne kompletní emailová vlákna nebo vytvoří program a navrhne časy, kdy by se mohli všichni zainteresovaní pracovníci sejít. Komunikátor Teams se díky Copilotu naučí dělat poznámky v reálném čase, sumarizovat kanály nebo vizualizovat diskuzní body během schůzky.

Copilot v pošťákovi Outlook
Copilot v pošťákovi Outlook

O tom, zda se Copilot dostane i do spotřebitelské verze Microsoft 365, jsme se na Ignite nedozvěděli.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku