Domů » Bleskovky » Nejlepší odstraňovač zápachu na záchodě? Možná se právě rodí na Kickstarteru

Nejlepší odstraňovač zápachu na záchodě? Možná se právě rodí na Kickstarteru

Mezi nebem a zemí jsou věci, kterých bychom se nejraději zbavili nadobro, neboť se o nich těžko mluví, těžko se přiznávají a pro ostatní jsou často velmi nepříjemné. Jednou z těchto věcí je bezpochyby i zápach na toaletě po vykonání potřeby. Již mnoho pokolení se snažilo zbavit člověka tíhy tohoto hříchu.

Spasitelé přicházeli s různými návrhy – s příklopkou na prkénko, poté s voňavými spreji, které jsme nejdříve schovávali za záchod, poté už je bez ostychu lepili na zeď. S nejnovějším řešením přichází z Kickstarteru Victor Rey a Bill Ball. Ti vytvořili malý větráček, doplněný o uhlíkový filtr, který nazvali Odorless.

The Odorless Kickstarter VideoFinal

Instalace zařízení je velmi jednoduchá, stačí jej pouze nasadit na přepadovou, případně zavzdušňovací trubku, a připojit kabelem k senzoru, který snímá příchod a odchod na toaletu.

  

Výrobci se chlubí tím, že filtr dokáže zachytit až 99 % bakterií a plísní, které by jinak, v případě, že máte toaletu spojenou s koupelnou, mohly skončit na kartáčku na zuby, případně jiných hygienických potřebách.

 

Pokud byste měli zájem o tento vynález, který by vám i vašim návštěvám mohl ušetřit mnoho omluvných pohledů po poněkud pálivějším obědě, cena za Odorless začíná na 89 dolarech (zhruba 2 150 Kč) a najdete jej na Kickstarteru.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).