Sledujte nás na YouTube

Zanco tiny t1: nejmenší telefon na světě s hmotností 13 gramů

Britská společnost Zanco rozjela na Kickstarteru kampaň na podporu vlastního telefonu. Na tom by na první pohled nebylo nic až tak zajímavého, kdyby se nejednalo o vůbec nejmenší telefon na světě. Model tiny t1 má disponovat 0,49″ OLED displejem s rozlišením 32 x 64 px a numerickou klávesnicí, na které se ale vzhledem k velikosti příliš pohodlně psát nebude.

V útrobách najdeme slot na nanoSIM kartu, zapomeňte ale na podporu 3G či LTE sítí, tenhle prcek zvládne pouze GSM. Přísun energie má zajistit 200mAh baterie a výrobce slibuje, že při běžném provozu má telefon vydržet až 3 dny na jedno nabití. Výbavu uzavírá 32 MB RAM a stejně velká interní paměť. Hmotnost je také velice úsměvná – pouhých 13 gramů, stejně jako šířka 21 mm či výška 46,7 mm. Jelikož se jedná o klasický „hloupý“ telefon, najdeme zde uzavřený operační systém bez možnosti instalace dalších aplikací.

Pokud vás tento projekt zaujal, můžete výrobce podpořit částkou 50 dolarů. Pokud vše půjde podle plánů, výrobce by měl první objednávky začít rozesílat v průběhu května příštího roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

  1. Pekný, ale celkom na pikaču. Jako raritka to může být docela sranda.

  2. Senky (neregistrovaný)

    Do basy dobrý ;)

  3. zkill (neregistrovaný)

    Jaký je rozdíl mezi tímto “mobilem” a stovkami typů GSM hodinek z Číny používajících tragédii se jménem MTK6231?

  4. jankol (neregistrovaný)

    článek jako kráva, jakoby supr informace o hajtech novince a přitom jsou těhletěch mini telefonů co umí akorát volat plný čínský eshopy už odnepaměti. a nemusím nikoho na kikstartru podporovat 50 dolarama páč to z číny dovezu za 13 dolarů i s poštovným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *