Domů » Bleskovky » Zanco tiny t1: nejmenší telefon na světě s hmotností 13 gramů

Zanco tiny t1: nejmenší telefon na světě s hmotností 13 gramů

Britská společnost Zanco rozjela na Kickstarteru kampaň na podporu vlastního telefonu. Na tom by na první pohled nebylo nic až tak zajímavého, kdyby se nejednalo o vůbec nejmenší telefon na světě. Model tiny t1 má disponovat 0,49″ OLED displejem s rozlišením 32 x 64 px a numerickou klávesnicí, na které se ale vzhledem k velikosti příliš pohodlně psát nebude.

V útrobách najdeme slot na nanoSIM kartu, zapomeňte ale na podporu 3G či LTE sítí, tenhle prcek zvládne pouze GSM. Přísun energie má zajistit 200mAh baterie a výrobce slibuje, že při běžném provozu má telefon vydržet až 3 dny na jedno nabití. Výbavu uzavírá 32 MB RAM a stejně velká interní paměť. Hmotnost je také velice úsměvná – pouhých 13 gramů, stejně jako šířka 21 mm či výška 46,7 mm. Jelikož se jedná o klasický „hloupý“ telefon, najdeme zde uzavřený operační systém bez možnosti instalace dalších aplikací.

Pokud vás tento projekt zaujal, můžete výrobce podpořit částkou 50 dolarů. Pokud vše půjde podle plánů, výrobce by měl první objednávky začít rozesílat v průběhu května příštího roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Pekný, ale celkom na pikaču. Jako raritka to může být docela sranda.

  2. Do basy dobrý ;)

  3. Jaký je rozdíl mezi tímto „mobilem“ a stovkami typů GSM hodinek z Číny používajících tragédii se jménem MTK6231?

  4. článek jako kráva, jakoby supr informace o hajtech novince a přitom jsou těhletěch mini telefonů co umí akorát volat plný čínský eshopy už odnepaměti. a nemusím nikoho na kikstartru podporovat 50 dolarama páč to z číny dovezu za 13 dolarů i s poštovným.

  5. z číny je malých hodně, tenhle je z nich ale opravdu momentálně nejmenší. není žádný jiný důvod kupovat, než že člověk potřebuje být na příjmu a možnost zavolat, s rukama v kapsách, na výletě, při větším pohybu, jako minimalista-výletník, s nulovou zátěží, pro takového, je to bomba. většina lidí nechápe, nemají takovou potřebu. zanco, je z těch čín, už delší dobu existující značka, tj. v téhle třídě, snad bude kvalitnější (tyhle prckové jsou poruchový, skoro na jedno použití).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).