Domů » Bleskovky » Zaměřeno na kreativce: Asus představil notebooky ProArt StudioBook

Zaměřeno na kreativce: Asus představil notebooky ProArt StudioBook

Tchajwanský výrobce Asus uvedl na český trh novou modelovou řadu notebooků ProArt StudioBook. Ta je určena zejména tvůrcům obsahu a kreativním profesionálům, tedy grafickým designérům, animátorům, vývojářům her, programátorům, fotografům či architektům. Prvními vlaštovkami je dvojice laptopů ProArt StudioBook Pro 17 a ProArt StudioBook 15.

Asus ProArt StudioBook Pro 17

Větší model s 17″ IPS NanoEdge Full HD displej s poměrem stran 16:10 nabídne široký barevný gamut, tenké rámečky či certifikaci Pantone Validated a odolnost podle vojenského standardu MIL-STD 810G. Procesor Intel Core i7-9750H, grafická karta NVIDIA Quadro, 1TB SSD úložiště a 32 GB operační paměti doplňuje ještě výkonná samostatná grafická karta NVIDIA Quadro T2000 s certifikací ISV. Nechybí ani USB-C s rychlým rozhraním Thunderbolt 3 či gigabitové Wi-Fi 802.11ax připojení pro bleskový přenos dat.

asus notebook 2
Asus ProArt StudioBook 17

Asus ProArt StudioBook 15

Menší z notebooků nabídne 15,6″ IPS displej s rozlišením 4K (Ultra HD), poměrem stran 16:9 a certifikací Pantone Validated. Notebook obsahuje grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 disponující 16 GB grafické paměti GDDR6. Uvnitř notebooku tepe procesor Intel Core i7-9750H, jemuž sekunduje 16 GB operační paměti, SSD úložiště o kapacitě 1 TB. Je také držitelem certifikátu podle vojenského standardu MIL-STD 810G.

Asus notebook 3
Asus ProArt StudioBook 15

V tuzemských obchodech je dvojice laptopů ProArt StudioBook Pro 17 a ProArt StudioBook 15 dostupná v decentním šedém provedení. K dostání jsou za 68 990 Kč (17″ verze), respektive 67 490 Kč (15″ verze) včetně DPH.

NepřehlédněteRecenze Asus ZenBook Pro Duo: extrovert se dvěma displeji

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).