Domů » Bleskovky » Zákazníkovi kompletně shořel telefon. Xiaomi situaci odmítá řešit

Zákazníkovi kompletně shořel telefon. Xiaomi situaci odmítá řešit

Samsung Galaxy Note 7 z roku 2016 je nezapomenutelným proto, že ho výrobce musel kompletně stáhnout z oběhu a ukončit výrobu. Vlajková loď jihokorejského výrobce totiž měla kvůli konstrukční vadě tendenci chytat plamenem. Zajímavou náhodou je, že se nyní objevila zpráva o požáru velmi podobně pojmenovaného telefonu: indický zákazník tvrdí, že mu samovolně začal hořet Redmi Note 7S.

Xiaomi se však brání, že na vině je právě uživatel. Je tomu skutečně tak, nebo se můžeme „těšit“ na další sérii požárů? Těžko soudit, zatím to ale naštěstí vypadá na izolovaný případ.

Požár bezpochyby způsobila baterie

Pan Chavhan začal svůj nový Redmi Note 7S používat 3. října tohoto roku. O necelý měsíc později, 2. listopadu, však podle něj telefon náhle začal hořet. Stát se tak mělo zatímco nenabíjející se telefon pokojně ležel na desce jeho pracovního stolu. Ještě toho dne proto telefon odevzdal v autorizovaném servisu se žádostí o výměnu za nový kus.


Ohořelý smartphone Redmi Note 7s
Ohořelý smartphone Redmi Note 7s

Xiaomi však po několika dnech odpovědělo s tím, že jejich technik objevil abnormální stopy ohně a poškození v oblasti baterie a displeje. Na výměnu tak zákazník prý nemá nárok. Nespokojený pan Chavhan do Xiaomi zavolal, aby osobně vysvětlil situaci. Dostalo se mu však prý jen stručné odpovědi, že na baterii se záruka nevztahuje. Že bezprostřední příčina požáru spočívala právě v baterii, je patrné nejen ze zjištění technika, ale i z fotografií. Telefon je nejvíce poničen u spodní hrany, kde se nachází právě akumulátor.

Po zveřejnění příběhu na serveru Gizchina Xiaomi oficiálně reagovalo vyjádřením pro tamní redakci. V něm stojí, že firma na kvalitu svých produktů klade nejvyšší důraz a dbají na to, aby problémy zákazníků řešili co možná nejlépe. V tomto konkrétním případě však prý opravdu analýza telefonu zjistila, že došlo k externímu poškození, které způsobilo následný požár.

Tip: Galaxy Note 7 nikdy neexistoval, tvrdí oficiální evoluční infografika legendární řady

Komu se rozhodnete věřit, je na vašem posouzení. Faktem však je, že nemáme zprávy o jiných případech požárů tohoto telefonu. Buď šlo tedy o ojedinělou závadu, nebo si poškození skutečně způsobil zákazník sám.


Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

Tohle by nikdo neřešil ani tady u nás zprávy o hořících mobilech celkově nějak moc není a Galaxy Note 7 byl v tomhle jediný jelikož to byla vlajka a ne mobil za 3000 Kč

pavel
Anonym
pavel

„Xiaomi se však brání, že na vině je právě uživatel“
TVL, i tohle kopiruje od Applu

Sasa
Anonym
Sasa

Co taky chtit od takove smejdske znacky..

Stenli-X
Anonym
Stenli-X

No ty budeš dobrý pablb. Jasně nestojí 30 tisíc a víc , tak je to šmejd. Myslím že máš doma všechno šmejd , na všem je Čína . Se vzpamatuj , v tom případě je Samsung totální šmejd , těch hořelo už tolik a ne jen jich. Už je dávno pryč doba kdy Čína jen kopírovala a dělala jen levný a málo kvalitní. Zrovna Xiaomi a Oppo jsou jedny z největších inovátorů. Pokud člověk chce mobyl hlavně na volání a internet , nepotřebuje super fotky a nehraje nejlepší hry , tak jen magor zaplatí za 2 Gb ram 32 Gb… Číst vice »

Dr. Horák
Anonym
Dr. Horák

Aby ti nahodou nepraskla žilka.

Jiří Sekanina
Uživatel
Jiří Sekanina

Tomuhle se přece nedá věřit, Xiaomi je přece kvalitní značka, která dbá na kvalitu šmejdů již od 999 Kč.. Mě třeba Sony neshořelo, žádný výrobek s logem nekvalitní značky SONY.. To bude asi tím, že je tolik PŘEDRAŽENÁ

mmmmm
Anonym
mmmmm
Pipa
Uživatel
Pipa

Tak mi máme doma několik Xiaomi telefonů a také žádný neshořel. Takže ……?

Milan
Anonym
Milan

Pricinou pozaru li-pol akumulatoru je ve vetsine pripadu mechanicke poskozeni. To byl i pripad zminovaneho samsungu. Redmi note 7 je na trhu uz zhruba pul roku, takze kdyby trpel stejnou konstrukcni vadou jako samsung, uz by se to nejspis projevilo ve vetsi mire. V tomto pripade bude na vine asi opravdu majitel, ktery opomenul zminit co pozaru predchazelo.

Milan
Anonym
Milan

A nepretaktovaval ho?