Domů » Bleskovky » Zákazníci vzali útokem Apple Store, pro iPhone za 100 dolarů jich přišlo 11 000

Zákazníci vzali útokem Apple Store, pro iPhone za 100 dolarů jich přišlo 11 000

Apple je jednou z mála firem na světě, která dokáže mezi svými zákazníky vzbudit hotové šílenství. Pravidelně se stává, že jeho zákazníci i několik týdnů před uvedením nového iPhonu stanují před branami prodejen Apple zařízení. Zaměstnanci malajského Apple Storu si ovšem na svá bedra naložili větší náklad, než dokázali unést.

V něm se totiž rozhodli, že se zbaví starších zařízení určených především pro předváděcí účely. Rozhodnutí prodávat iPhone za cenu 100 dolarů (zhruba 2 000 korun) vyvolalo mnohonásobně větší zájem, než zaměstnanci čekali. S otevřením obchodu se dovnitř snažilo dostat okolo 11 000 lidí, což je pochopitelně mnohem větší počet, než kolik bylo zlevněných zařízení na skladě.

Šílenství, kteří někteří účastníci přirovnávali k filmu Hunger Games a popisovali jej jako „ponižující zkušenost“, nemělo dlouhého trvání. Obchod se totiž rozhodl z bezpečnostních důvodů výprodej zařízení, z niž některá stála i 24 dolarů (cca 500 korun), pozastavit na dobu neurčitou. Překvapivé a potěšující je, že ve vzniklé tlačenici nebyl nikdo zraněn.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. uni chtel mit konecne iphone?

  2. Hloupé Ovce :D

  3. Když už přepisujete cizí článek, tak uveďte zdroj a neohýbejte si informace tak jak se Vám líbí. Nejednalo se o Apple store, ale o Switch, což je pouze authorized reseller…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).