Zákazníci vzali útokem Apple Store, pro iPhone za 100 dolarů jich přišlo 11 000

Apple je jednou z mála firem na světě, která dokáže mezi svými zákazníky vzbudit hotové šílenství. Pravidelně se stává, že jeho zákazníci i několik týdnů před uvedením nového iPhonu stanují před branami prodejen Apple zařízení. Zaměstnanci malajského Apple Storu si ovšem na svá bedra naložili větší náklad, než dokázali unést.

V něm se totiž rozhodli, že se zbaví starších zařízení určených především pro předváděcí účely. Rozhodnutí prodávat iPhone za cenu 100 dolarů (zhruba 2 000 korun) vyvolalo mnohonásobně větší zájem, než zaměstnanci čekali. S otevřením obchodu se dovnitř snažilo dostat okolo 11 000 lidí, což je pochopitelně mnohem větší počet, než kolik bylo zlevněných zařízení na skladě.

Šílenství, kteří někteří účastníci přirovnávali k filmu Hunger Games a popisovali jej jako „ponižující zkušenost“, nemělo dlouhého trvání. Obchod se totiž rozhodl z bezpečnostních důvodů výprodej zařízení, z niž některá stála i 24 dolarů (cca 500 korun), pozastavit na dobu neurčitou. Překvapivé a potěšující je, že ve vzniklé tlačenici nebyl nikdo zraněn.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. aod (neregistrovaný)

    uni chtel mit konecne iphone?

  2. David (neregistrovaný)

    Hloupé Ovce :D

  3. JAkub (neregistrovaný)

    Když už přepisujete cizí článek, tak uveďte zdroj a neohýbejte si informace tak jak se Vám líbí. Nejednalo se o Apple store, ale o Switch, což je pouze authorized reseller…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *