Domů » Bleskovky » Zahrajte si legendární pecky z Nintenda 3DS. Na Android vyšel oficiální emulátor Citra

Zahrajte si legendární pecky z Nintenda 3DS. Na Android vyšel oficiální emulátor Citra

Na Androidu se objevil oficiální emulátor Citra, díky němuž si můžete vychutnat oblíbené hry z konzole Nintendo 3DS přímo ve vašem chytrém telefonu. Zcela zdarma si jej můžete stáhnout z obchodu Google Play.

citra emulator nintendo3ds android 2
Zahrajte si legendární pecky z Nintenda 3DS. Na Android vyšel oficiální emulátor Citra

Jako na Nintendu

Oficiální konverze pro chytré telefony nabízí celou řadu nových funkcí, díky nimž si na obrazovkách mobilních telefonů můžete vychutnat plnohodnotný zážitek z hraní oblíbených titulů od Nintenda. Na dlouhém seznamu funkcí nechybí podpora figurek amiibo, pohybového ovládání, mikrofonu, kamery, ovladače a mnoha dalších vychytávek.

I'm using tilt controls!

Podporovaná zařízení

Vlastníte-li telefon s výkonným čipsetem Snapdragon 865, většinu her si užijete v 60 snímcích za vteřinu. Podle vývojářů byste pro pohodlné hraní měli vlastnit zařízení alespoň s čipsetem Snapdragon 835, na výkon však bude mít vliv především přítomný grafický akcelerátor.

citra emulator nintendo3ds android 1
Obecně si však emulátor nejlépe rozumí s čipsety od Qualcommu. Na zařízeních s čipsety HiSillicon Kirin či Exynos od Samsungu se tak nejspíše budete potýkat s nedostatečnou optimalizací. Tvůrci doporučují pouze telefony s Androidem ve verzi 8.0 Oreo a vyšším, a podporou OpenGL ES 3.2. Na nepodporovaných zařízeních se můžete setkat s grafickými chybami a dalšími problémy.

Citra Emulator
Cena: zdarma

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

  1. Na mojí S7ce s „Exitusem“ se to samozřejmě ani nehne 😀 Ale kdo má v tel. Qualcomma aspoň 720G (např. Redmi Note 9/S/Pro), tak rozjede skoro vše plynule (občas nějaký zásek, záleží na hře, ale třeba takový Batman Arkham Origins Blackgate bude chtít něco silnějšího).

  2. A kde je druhý displej?

  3. mohu se zeptat kde se mají stahovat hry k tomu? na jejich stránkách jsem nic nenašel (rovnou Link bych poprosil)

  4. Bude to i na iOS? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).