Domů » Články » Za čím stojí umělá inteligence ve smartphonu?

Za čím stojí umělá inteligence ve smartphonu?

Pojem umělá inteligence (AI) už téměř zlidověl a objevuje se běžně v našich životech. AI pomáhá v medicíně, při zpracování dat, objevuje se v chytré domácnosti a taky ve smartphonech. Jednou z nejvýraznějších oblastí pro běžného uživatele telefonu je jeho fotoaparát. V tomto článku si přiblížíme, jak umělou inteligenci využívá novinka Nova 9 od Huawei.

Fotoaparát

Huawei Nova 9 je vybaven 50MP Ultra Vision kamerovým systémem a slibuje zachycení těch nejlepších snímků i za zhoršeným světelných podmínek. Sestava Ultra Vision obsahuje hlavní fotoaparát RYYB Ultra Vision s rozlišením 50 MPx, ultra širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 MPx, hloubkový fotoaparát o rozlišení 2 MPx, 2MPx makro fotoaparát a přední fotoaparát s rozlišením 32 megapixelů. Při takovémto osazení se můžete spolehnout, že budete pořizovat vynikající portréty, panoramata, fotografie z nočního města, selfie nebo fotografie zblízka.

Huawei Nova 9 5

Velký a vysoce citlivý snímač s RYYB polem barevných filtrů je uzpůsobený až pro o 40% větší příjem světla. Výsledkem je vyšší kvalitu obrazu i při slabém osvětlení scény. Technologie AI Shutter a AI Snapshot pomáhá k rychlému zachycení snímků a zde právě umělá inteligence vyhodnotí za vás, který snímek je nejostřejší, a ten pro výslednou fotografii použije.

XD Fusion Engine je jednou z revolučních technologií, které vlajkové smartphony Huawei v éře fotografie přinášejí. Pomáhá rychle zpracovat obrovské množství informací a zlepšit čistotu snímku na úrovni pixelů. Výsledný obraz je čistý i při zachování sebemenších detailů.

Režimy focení Super Night Selfie a Noční portrét využívají umělou inteligenci ke zvýšení jasu tmavých oblastí, snížení digitálního šumu a rekonstrukci pozadí. Snímky budou světlé, ale nebudou přeexponované, a zachovají si detaily skryté v tmavších oblastech scény. Výslednou kvalitu snímku podpoří i funkce přesné identifikace obličeje.

Baterie

Výdrž baterie je možná jedním z největších problémů, které uživatele trápí při každodenním používáním telefonu. I tady hraje AI svoji nezastupitelnou roli. Díky vysoce efektivním algoritmům při používání se Nova 9 méně vybíjí a udrží tak krok se všemi vašimi aktivitami po celý den. I při nízké hmotnosti zajistí baterie o kapacitě 4300 mAh  celodenní výdrž.

Rychlé nabíjení je dnes již standardem, který splňuje i Nova 9. Její nabití na 53% trvá pouhých 15 minut a  na 100% zvládne za 38 minut.

Výkon

Nova 9 je poháněn 6nm mobilní platformou Snapdragon 778G 4G, aby zajišťovala dokonalý uživatelský zážitek. Za celkovým výkonem a výdrží baterie stojí speciální chladící systém, který je řízen umělou inteligencí a snímá teplotu smartphonu a jeho okolí. Vyhodnocením těchto veličin dochází k úpravě výkonu tak, aby zařízení zůstalo chladné. Výsledkem je plynulý výkon i po delší dobu, ať už uživatelé hrají hry nebo sledují televizní seriály.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.