Domů » Bleskovky » Za chvíli začíná Apple WWDC: Sledujte s námi přímý přenos úvodní tiskové konference

Za chvíli začíná Apple WWDC: Sledujte s námi přímý přenos úvodní tiskové konference

Dnes v 19:00 našeho času začne vývojářská konference Apple WWDC 2016, kterou tradičně odstartuje úvodní přednáška, na níž budou představeny zejména softwarové novinky v jablečných systémech. Žádný nový hardware očekáván není, byť nás Apple může překvapit například novými MacBooky Pro.

WWDC-2016

Očekává se, že Apple dnes oficiálně přejmenuje OS X na macOS a vpustí do něj svoji hlasovou asistentku Siri. Ta by měla být schopná na mobilní i desktopové platformě Apple vyřídit větší okruh požadavků než dosud. Na konci letošního léta by měla přijít i nová verze systému iOS, která se údajně dočká tmavého tématu, přepracovaného obchodu aplikací a nových funkcí při používání technologie 3D touch. Přepracována mají být i služby Apple Music a Apple Pay, druhá jmenovaný se dokonce údajně dostane na web (podobně jako PayPal) a do aplikace iMessages pro přímé posílání peněz mezi uživateli. iMessages se dokonce podle posledních spekulací může dočkat i obdoby pro systém Android.

Jak WWDC sledovat?

Apple bude svoji úvodní konferenci tradičně vysílat živě, uživatelé zařízení od Apple s OS X a iOS ji mohou sledovat na těchto stránkách. Z tohoto místa si mohou stream naladit i uživatelé Windows 10 v prohlížeči Microsoft Edge. V ostatních bude možné využít externího prohlížeče videa (např. VLC Player) spuštěním tohoto odkazu na stream. Po skončení tiskové konference vás pochopitelně s představenými novinkami seznámíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments