Domů » Bleskovky » Za chvíli začíná Apple WWDC: Sledujte s námi přímý přenos úvodní tiskové konference

Za chvíli začíná Apple WWDC: Sledujte s námi přímý přenos úvodní tiskové konference

Dnes v 19:00 našeho času začne vývojářská konference Apple WWDC 2016, kterou tradičně odstartuje úvodní přednáška, na níž budou představeny zejména softwarové novinky v jablečných systémech. Žádný nový hardware očekáván není, byť nás Apple může překvapit například novými MacBooky Pro.

WWDC-2016

Očekává se, že Apple dnes oficiálně přejmenuje OS X na macOS a vpustí do něj svoji hlasovou asistentku Siri. Ta by měla být schopná na mobilní i desktopové platformě Apple vyřídit větší okruh požadavků než dosud. Na konci letošního léta by měla přijít i nová verze systému iOS, která se údajně dočká tmavého tématu, přepracovaného obchodu aplikací a nových funkcí při používání technologie 3D touch. Přepracována mají být i služby Apple Music a Apple Pay, druhá jmenovaný se dokonce údajně dostane na web (podobně jako PayPal) a do aplikace iMessages pro přímé posílání peněz mezi uživateli. iMessages se dokonce podle posledních spekulací může dočkat i obdoby pro systém Android.

Jak WWDC sledovat?

Apple bude svoji úvodní konferenci tradičně vysílat živě, uživatelé zařízení od Apple s OS X a iOS ji mohou sledovat na těchto stránkách. Z tohoto místa si mohou stream naladit i uživatelé Windows 10 v prohlížeči Microsoft Edge. V ostatních bude možné využít externího prohlížeče videa (např. VLC Player) spuštěním tohoto odkazu na stream. Po skončení tiskové konference vás pochopitelně s představenými novinkami seznámíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Je zajímavý sledovat, jak Apple už se soustředí víc než na vlastní system na podporu 3rd party a propojování, na podporu okrajových skupin atp. Tam je myslim si jasný, jak OBROVSKY MS ujel vlak.

  • Filip Šimoník (neregistrovaný)

   Že MS ujel vlak, to víme, jak to ale myslíte v tomto případě/v souvislostech, o kterých píšete?
   MS se dle mého názoru zabývá 3rd party až moc; okrajový je W10M až dost, to samé Continuum; propojování (W10, UWP apps, nově X Box) také jede a aplikace pro iOS+Android (tedy všude jinde, než na vlastní systém) chrlí pěkné a kvalitní.
   Takže buď je Váš příspěvek čirá ironie, nebo se rád přiučím. :)
   Jinak tedy přejmenování vlastního OS, integrace Siri do PC (tak se mi zdá, že na PC to už MS má :) ) a úpravy prostředí vlastních apps (hm, tmavý motiv), to nezní úplně bombově…

   • Johny (neregistrovaný)

    Já tady teď nehodnotím konferenci jako takovou ani její novinky, to si nechávám do článku který se přímo detailně tomu bude věnovat. Srovnávam iOS a WP, protože pořád mám za to, že tohle je server především o mobilních technologiích. Aktualizace na WP dodnes přidávaly ještě základní věci, vychytávaly základní chyby a teprve definovaly to, čím ten system vůbec chce být nebo je, což jde v naprosto obrovském kontarstu oproti tomu co vidíme, že si dnes může dovolit představovat Apple.

   • Filip Šimoník (neregistrovaný)

    Tak z toho nejsem příliš moudrý, co tedy dělá ten obrovský kontrast?
    Nemluvě o tom, že Apple si „to“ může dovolit kvůli obrovskému podílu lidí, kterým zkrátka stačí, že vyšlo něco „nového“, je na tom jablko a oni to musí mít.
    MS pohnojí všechno, co má nějakou budoucnost, to víme, někteří zodpovědní lidé by si zasloužili pár měsíců bez výplaty (minimálně), ale z tohoto článku/konference tedy nevím, co je tak ‚úžasného‘, „že si to může dovolit představit Apple“.

   • Johny (neregistrovaný)

    Ale vy do toho motáte furt něco jiného… Myslím, že jsem to napsal srozumitelně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).