Domů » Bleskovky » Z laboratoře Samsungu: podívejte se, jak se píše na neviditelné klávesnici

Z laboratoře Samsungu: podívejte se, jak se píše na neviditelné klávesnici

Startupový inkubátor Samsungu C-Lab na letošním ročníku veletrhu CES představil klávesnici s názvem SelfieType, která jako by vypadla z nějakého sci-fi filmu. Jak název naznačuje, novinka používá přední kamerku telefonu, aby fungovala v podstatě jako neviditelná klávesnice.

selfieType klavesnice
„Neviditelná“ klávesnice SelfieType od Samsungu

selfietype

Podle Samsungu jde vlastně o proprietární AI engine, který „analyzuje pohyby prstů vycházející z předního fotoaparátu a převádí je na klávesnicové vstupy“. Technologie prý nepotřebuje žádný dodatečný hardware a funguje s různými mobilními zařízeními, jako jsou smartphony, tablety nebo notebooky.

Futuristická klávesnice nebyla jedinou novinkou, jíž se inovační laboratoř jihokorejského technologického obra na CES pochlubila. K vidění bylo i dermatologické zařízení s názvem Becon, které dokáže mimo jiné zjistit ve vlasech lupy, měřit teplotu vlasové pokožky či detekovat podráždění kůže, nebo terapeutické „okno“ SunnySide, které produkuje po celý den umělé světlo a které by mohlo pomoci lidem trpícím sezonní afektivní poruchou.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments