Z 0 na 100 pod deset sekund? Xbox Series X výrazně zrychlil

Xbox Series X Uvod

Mezi jednu z nejvýraznějších novinek u aktuální generace konzolí je jejich rychlost. Nejde přitom jenom o vyšší výkon procesoru a grafiky, ale výrazného zrychlení se dočkalo také úložiště, které konečně přestalo spoléhat na plotnové disky. Sázka na SSD znatelně zkrátilo nejen načítání her, ale také spouštění samotného systému. A právě na tom Microsoft ještě více zapracoval u své dosud nejvýkonnější konzole Xbox Series X.

Rozdíl v načítací rychlosti je patrný (zdroj animace: TheVerge.com)

Při studeném startu byla až doposud konzole provozuschopná do 13 sekund od stisknutí tlačítka. To je bezesporu velmi úctyhodný čas, avšak většina hráčů preferovala stand-by režim, který zapínal konzoli prakticky okamžitě (ale který spotřebovává o něco více energie). To Microsoft evidentně trápilo, a proto se rozhodl zrychlit studený start natolik, aby hráči měli důvod přepnout svou konzoli ze stand-by režimu do úsporného. Jak toho dosáhl?Xbox Series X UvodNepřehlédněte

Recenze Xbox Series X: budoucnost hraní podle Microsoftu

Poměrně jednoduše – upravil rychlost a optimalizoval start systému, s čímž jde ruku v ruce také úprava úvodní animace zobrazující logo Xboxu. Microsoft díky tomu zkrátil čas a namísto přibližně 13 sekund, kterých zabralo konzoli zobrazit logo, přihlásit se k profilu a načíst domovskou obrazovku, dosahuje nyní Xbox času zhruba 9 sekund.

Ačkoli se to může zdát na první pohled jako nepatrná úspora času, v praxi je rozdíl viditelný. Ze zrychlení systému ale nebudou těžit pouze majitelé nejvýkonnějšího Xboxu Series X, ale také méně vybaveného sourozence Xbox Series S a také předchozí generace konzolí Xbox One.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku