Domů » Recenze » Recenze Xbox One: Next-gen zážitek nejen pro hráče

Recenze Xbox One: Next-gen zážitek nejen pro hráče

Xbox One už dávno není jen herní konzole, ale využívat jej můžete třeba pro sledování televize a multimediálního obsahu. A asi vám nemusíme zdůrazňovat, že díky výkonnému hardwaru vypadají nové hry opravdu fantasticky.

Po téměř jedenácti měsících od světové premiéry se na začátku září začala v České republice prodávat nová generace konzole Xbox. Ta už se nezaměřuje pouze na hráče, jelikož nabízí celou řadu multimediálních funkcí. Poradí si například s přehrávání Blu-ray disků, obsahu na USB, ale klidně k ní můžete připojit své domácí kino nebo sledovat televizní vysílání. Prioritou jsou stále hry, ale Microsoft jasně ukazuje, že u nové generace konzole klade velký důraz právě na multimediální obsah.

Ve světě se Xbox One začal prodávat už 22. listopadu, v České republice je oficiálně dostupná od 5. září. Uživatelé, kteří se nové konzole nemohli dočkat, ji pravděpodobně už dávno mají. Pozdní uvedení do prodeje rozhodně zamrzí, nicméně za tu dobu software Xboxu výrazně dozrál a hráči, kteří si konzoli zakoupili nyní, se již nemusejí potýkat s porodními problémy, jelikož Microsoft za tu dobu konzoli pořádně odladil. Výrazně se zlepšil výkon, stabilita software a přibyla řada nových funkcí či lepší podpora multimédií.

Základní verze Xboxu One u nás seženete za necelých 11 000 Kč včetně DPH a zpravidla k ní dostanete jednu hru zdarma. Tuto variantu jsme měli na recenzi i my. V případě, že toužíte po ovládání a hraní her pohybem, pravděpodobně si konzoli koupíte v balíčku společně s novou generací Kinectu (přečtěte si recenzi první generace); v tomto případě si připravte zhruba 13 900 Kč.

Podívejte se, kde Xbox One koupíte za nejlepší cenu

Klady (+)

 • elegantní vzhled konzole
 • přehledné uživatelské prostředí
 • zpracování a ergonomie herního ovladače
 • ukládání dat do cloudu
 • hardwarová výbava a výkon
 • konektorová výbava
 • sledování TV na Xboxu

Zápory (-)

 • prostředí není lokalizované do češtiny
 • rozměry napájecího adaptéru
 • povrch konzole se snadno poškrábe

Obsah balení

V základním balení kromě konzole samotné najdete také poměrně velký zdroj s nabíjecím kabelem, gamepad, USB kabel pro jeho dobíjení, obyčejný headset s jedním sluchátkem a mikrofonem včetně speciálního dílu pro připojení ke gamepadu, HDMI kabel a nezbytnou sadu uživatelských příruček.

Pokud chcete na konzoli hrát ve dvou, nevyhnete se investici do sekundárního bezdrátového ovladače (1 299 Kč). Ve formě volitelného příslušenství Microsoft nabízí také stereo headset s mikrofonem, který využijete zejména při hraní online her. Jeho cena je ale poměrně dost vysoká – 1 299 Kč.

  

Kromě toho lze k Xboxu dokoupit dálkový ovladač pro práci s multimédii (599 Kč). V případě, že byste se rozhodli dokoupit druhou generaci Kinectu (V2) zcela samostatně, připravte si navíc dalších 3 600 Kč.

Design a zpracování: Černý elegán s citlivým povrchem

Vzhled Xboxu One vypadá oproti předchozí generaci (Xbox 360) o poznání přísněji. Mohou za to ostré linky v kombinaci s černým plastem. Z čelního pohledu ani z boku na konzoli nenajdete žádné rušivé elementy. Zapnutí je signalizováno blikáním loga Xbox v pravém rohu čelní strany, což vypadá velice elegantně.

Část přední strany tvoří Blu-ray mechanika. Levá polovina horní hrady společně s pravou částí předního panelu tvoří lesklý plast, protější části jsou vyvedeny v matném provedení. Jako celek to působí velmi pěkně. Pozor však na lesklý plast, velice snadno se poškrábe (například při neopatrné manipulaci s konzolí). My jsme Xbox One v rámci testování několikrát přenášeli v originální krabici (& přebalu), a po pár dnech testování se na horním dílu objevily první ošklivé škrábance. Celkové rozměry konzole jsou 263 x 80 x 343 mm, hmotnost se pohybuje okolo 3,2 kg.

Veškerá konektorová výbava je soustředěna na zadní stranu. Najdete zde jeden HDMI výstup a HDMI vstup, tři USB 3.0 konektory (respektive dva jsou vzadu, jeden na levém boku), S/PDIF výstup, RJ-45 konektor a port pro připojení Kinectu. Při samotném běhu je konzole poměrně tichá a velký ventilátor umístěný na horní straně nevydává žádný nepříjemný zvuk.

  

Hardwarová výbava

Xbox One je po skvěle vybaveným kusem hardwaru. Výkon v tomto případě dodává osmijádrový procesor AMD Jaguar s taktem 1,75 GHz (28 nm, 8 vláken, L2 cache 2x 2 MB). Společnost mu dělá 8 GB operační paměti DDR3 pracující na frekvenci 2133 MHz (propustnost se pohybuje okolo hodnoty 68 GB/s, sběrnice je 256bitová) + 32MB eSRAM.

Grafický výkon zajišťuje karta od AMD (Graphics Core Next) s 768 jádry a výkonem 1,23 TFLOPS (frekvence 853 MHz). Pevný disk má kapacitu 500 GB a v případě potřeby lze k Xboxu připojit další externí úložiště. Velikost některých next-gen titulů se pohybuje v desítkách gigabajtů a pokud budete mít ve sbírce více titulů, nebude zas takový problém interní disk zaplnit. Reakce konzole v ovládacím prostředí jsou bleskové, chvíli si počkáte pouze při spouštění her. Zde se doba vždy liší od náročnosti titulu, ale v případě Forzy Horizon 2 si počkáte zhruba 20 vteřin.


Přítomnost optického zvukového výstupu potěší (S/PDIF)

HDTV podporuje rozlišení 480p, 720p, 1080p a 1080i, maximální podporované rozlišení přes HDMI je potom 4K (Ultra HD). Co se týče bezdrátové komunikace, najdeme v konzoli WiFi modul s podporou standardů 802.11 a/b/g/n (duální 2,4 GHz a 5 GHz) včetně podpory technologie WiFi Direct.

  
Sledování TV na Xboxu? Žádný problém

Do konzole lze díky HDMI vstupu připojit také váš domácí kabelový či satelitní set-top box. Díky tomu lze přímo v prostředí konzole sledovat televizní vysílání. Konfigurací vás provede jednoduchý průvodce a vy se tak nemusíte starat o žádné složité nastavování. Díky vestavěné Blu-ray mechanice lze na konzoli bez problémů přehrávat také filmy.

Herní ovladač: Perfektně padne do ruky

Dodávaný herní ovladač vám rychle padne do oka, tedy vlastně do ruky. Má skvělou ergonomii, ideální rozměry a jednotlivé ovládací prvky jsou ideálně rozmístěny. Jeho design vychází z předchozí generace, kterou jsme viděli u Xboxu 360, ale pocitově se jeho nová verze v rukou drží podstatně lépe.

Novinkou jsou impulzivní triggery, které doplňují klasické vibrace ovladače. Využijete je třeba v závodních hrách, jelikož podle intenzity impulzu poznáte, zda náhodou příliš moc nedržíte brzdu nebo naopak zda byste trochu neměli ubrat plyn. Změn doznaly také analogové ovladače, které jsou potaženy velmi příjemným materiálem, díky kterému je jejich držení nejen pohodlnější, ale především vám z nich nebudou klouzat prsty.

Vibrace ovladače jsou skutečně hodně výrazné, ale o to intenzivnější zážitek máte při hraní. Překvapila mě také celková výdrž ovladače na jedno nabití, která se pohybuje zhruba okolo 30 hodin čistého času. Pokud do ovladače vložíte dobíjecí AA baterie, lze je přes dodávaný USB kabel dobíjet přímo z konzole. Případně si lze zvlášť dokoupit dobíjecí články.

Uživatelské prostředí: Rychlé reakce a rozmanité možnosti ovládání

V uživatelském prostředí nového Xboxu je velký důraz je zde tradičně kladen na dlaždice, uživatel má však možnost si jej do jisté míry upravit. Prostředí je podobné jako u předchozí generace konzole, reakce jsou ale podstatně rychlejší a vše běhá jako po másle. Systém v Xboxu je založený na jádře z Windows 8, nicméně ještě zde běží druhý systém Xbox OS právě pro hry – oba spolu komunikují díky virtualizaci (což je v podstatě třetí systém), ale právě díky tomu je například možné mít spuštěnou nějakou aplikaci (typicky třeba Skype) a zároveň hrát hru.

 

Někdo by si mohl myslet, že je Xbox One kompatibilní s klasickými Windows aplikacemi – tak to ale samozřejmě není, nicméně vývojáři mohou své Windows aplikace poměrně snadno na Xbox One portovat. Mimochodem, používání Skype na Xboxu je opravdu pohodlné a vše funguje stejně jako u klasické verze pro desktop.

 
Na okraj obrazovky lze připínat aplikace

Právě díky použití více systému lze na Xboxu One používat třeba i Internet Explorer, přehrávat videa, poslouchat hudbu, a zároveň u toho hrát hru. Aplikace lze navíc připnout k okraji obrazovky, takže na televizi vidíte dvě okna současně, mezi kterými se lze přepínat. Je škoda, že aktuální verze softwaru ještě nepodporuje tvorbu screenshotů, nejen nám recenzentům by to usnadnilo život :-).


Takto vypadá nastavení Xboxu One

Je pravda, že používání Internet Exploreru není úplně pohodlné, nicméně webový prohlížeč na konzoli dostupný je a pokud se jej rozhodnete používat, nabídne vám téměř to samé co desktopová verze; jen ovládání nebude tak pohodlné. Do Xboxu si lze stahovat i další aplikace – ty mají, stejně jako hry, na hlavní obrazovce svoji vlastní sekci. V zahraničí mohou uživatelé Xboxu využívat služby jako Hulu Plus nebo Netflix, u nás si o nich ale můžeme nechat jen zdát.

 

Příjemné je, že hry a aplikace lze příkazem z kontextové nabídky (Pin) připnout na hlavní obrazovku, takže je po zapnutí konzole máte ihned po ruce. V prostředí se lze pohybovat nejen s využitím herního ovladače, ale využívat můžete také hlasové příkazy (pouze v angličtině). V případě, že si Xbox One zakoupíte s Kinectem, lze samozřejmě využívat i ovládání pohybem.


Aplikace SmartGlass vám nejen během hraní (u podporovaných titulů a aplikací) může zobrazovat doprovodné informace

Pro Windows 8, Windows Phone, iOS nebo Android si uživatelé mohou zdarma stáhnout aplikaci SmartGlass, která rozšiřuje funkce konzole a her na mobilní zařízení. Skrze „druhou obrazovku“ lze konzoli jednoduše ovládat, upravovat dashboard (hlavní obrazovka), a u podporovaných titulů se vám na sekundárním displeji může zobrazovat další obsah. Pokud se budete dívat na film nebo poslouchat hudbu, lze přes SmartGlass ovládat přehrávač.

Hry na Xbox One

Pokud jste vlastnili předchozí generaci konzole a nashromáždili jste si doma pěknou řádku her, pravděpodobně vás nepotěší informace, že nový Xbox One se staršími tituly není kompatibilní. V minulosti se spekulovalo o tom, že by Microsoft mohl zpětnou kompatibilitu se zakoupenými tituly nabídnout prostřednictvím streamování z cloudu, tak uvidíme, zda se v následujících měsících dočkáme uvedení služby do ostrého provozu.

Next-gen hry pro Xbox One lze zakoupit na Blu-ray discích, případně si můžete zakoupit digitální verzi z Xbox Games Store. Hry se po instalaci ukládají na 500GB pevný disk, což se z počátku může jevit jako slušná kapacita, nicméně jak jsem již avizoval, náročné tituly zaberou klidně i několik desítek GB.

Pro Xbox One je k dispozici celá řada exkluzivních titulů, jmenujme například Halo: The Master Chief Collection (příští rok na podzim vyjde Halo 5: Guardians), střílečka Sunset Overdrive, závody 
Forza Motorsport 5 a především Forza Horizon 2, Crackdown nebo Fable Legends. Počítejte také s tím, že ceny jednotlivých titulů nejsou zrovna lidové.

 

18. listopadu mimochodem na Xbox One vyjdou dvě očekávané herní pecky – GTA V (1 849 Kč) a Far Cry 4 (1 699 Kč). Pokud tedy o koupi konzole přemýšlíte a máte rádi akci, určitě koupi jednoho z těchto titulů zvažte. Konzoli lze rovněž koupit v bundlu s celou řadou her.

Forza Horizon 2

V rámci testování konzole jsme vyzkoušeli skvělou závodní hru Forza Horizon 2, která patří mezi exkluzivní tituly pro Xbox. Těšit se můžete na několik stovek závodů, bonusové mise, propracovaný on-line mód, fantastickou grafiku, vyváženou obtížnost a výborný jízdní model aut.

Herní série Forza se vždy vyznačovala vysokou realističností a poměrně vysokou obtížností. U posledního dílu Horizon 2 (a samozřejmě také u prvního Horizonu) se autoři o něco více odklonili od původního modelu, což potěší běžné hráče. Obtížnost totiž není tak brutální, nicméně na své si přijdou i ostřílení řidiči. Úroveň obtížnosti si totiž lze vyladit podle vašich potřeb, čímž autoři lišácky vyzráli na to, jak hru nabídnout širšímu spektru hráčů.

 

Horizon je hudební festival, což zjistíte ihned po spuštění. Festival, který se koná na různých místech ve Francii a Itálii, a který doprovázejí právě závody aut. Kromě hor, pobřeží, venkova a měst zavítáte třeba také do vyhlášeného letoviska Nice. I tentokrát je herní mapa otevřená, takže při v závodech nemusíte postupovat lineárně, ale jezdíte si jak se vám zamane. I za přesuny mezi jednotlivými závody, kde většinou trvají několik málo minut, získáváte body. Tím se postupně zvyšuje vaše úroveň a jednotlivé body navíc lze proměnit za zkušenosti či nákup nových vozidel.


Herní svět Horizon 2 je skutečně rozmanitý.

Při ježdění po mapě se nemusíte soustředit jen na silnice, jezdit se dá prakticky kdekoliv, čas od času ale potkáte nezničitelnou zeď, která ohraničuje okraj povolené herní lokace. Během některých závodů, zejména v oblastech venkova, je dokonce vyžadováno, abyste jezdili mimo vyznačené trasy. Jen si dejte pozor na stromy, těmi nelze projíždět a při kolizi vás nadobro zbrzdí.

Přesun mezi závody vám zpestří různé další výzvy – jednou budete s vypůjčeným autem muset překonat stanovenou rychlost, jindy zase rychle dojet na určené místo. „Hlídači“ pro měření maximální dosažené rychlosti na vás budou čekat po celé mapě. Bonusové body dále získáte ničením cedulí nebo hledáním legendárních automobilových kousků. Základní šampionátovou linii doplňují ještě menší šampionáty s různými vozovými třídami. Projet se tak můžete v supersportech, moderních vozech, veteránech, offroadech, mini-vozítkách a celé řadě dalších.

 

Grafika hry je jedním slovem fantastická. Detaily vozů, budov, krajiny jsou velice realistické a celkově máte z herního prostředí pocit, že si žije svým životem, byť se jedná o svět vytvořený z jedniček a nul. Výborný je také hudební doprovod, který doplňuje několik rádiových stanic s různými hudebními žánry. Forza Horizon 2 je krásnou ukázkou toho, jak mají vypadat next-gen hry.

Navíc vás hned tak neomrzí – nejen díky online režimu, ve kterém můžete soupeřit s dalšími reálnými hráči a kde váš virtuální „drivatar“ žije svým životem i když je zrovna konzole vypnutá (rozumějte závodí a časy se srovnávají s ostatními hráči, kteří zrovna „jezdí online“), ale především díky skvělé a vyvážené hratelnosti, rozmanitému prostředí a nápaditosti. Právě díky těmto prvkům se k Forze budete vždy rádi vracet a počítejte s tím, že dohrání na 100 % vám zabere několik desítek hodin. A pokud si Horizon 2 chcete před nákupem vyzkoušet (1 559 Kč), můžete si z Xbox Games Store stáhnout demoverzi.

Závěrečné hodnocení

Předchozí generace Xboxu mi doma společně s Kinectem dělala společnost poměrně dlouhou dobu, kvůli GTA V jsem rovněž na několik měsíců zakotvil u PlayStation 3 (na test PS4 se v redakci chystáme), nicméně u nového Xboxu One je krásně vidět generační posun, a to nejen v oblasti hardwaru a výkonu, ale také v kvalitě herních titulů. Někteří mohou namítat, že konzole už vlastně až tolik nová není, jelikož ve světě je k dispozici poměrně dlouhou dobu, ale ve vztahu k oficiálnímu zahájení prodeje na českém trhu můžeme hovořit o novince.

Nabídka her pro Xbox One je poměrně pestrá a pokud patříte mezi náruživé pařměny, pravděpodobně vám nákup dalších titulů udělá slušný průvan v peněžence. Pochvalu si Microsoft zaslouží za širší podporu multimediálních funkcí včetně možnosti sledovat televizní vysílání. Potěšující je rovněž instalace aplikací, které postupně ve Storu přibývají.


Podívejte se, kde Xbox One koupíte za nejlepší cenu

Xbox One splňuje přesně to, co se od něj očekává – nabízí svižné a stabilní prostředí, slušnou porci herních titulů, množství bonusových funkcí a disponuje velmi slušným výkonem. Přehnaná není ani cena, za kterou konzoli lze pořídit (aktuálně necelých 11 000 Kč), i když v případě bundlu s Kinectem je potřeba sáhnout o něco hlouběji do kapsy (13 900 Kč).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

47 komentářů

 1. sssugi (neregistrovaný)

  Prosim vas je gamepad k xbox 360 kompatibilny s xbox one?

  • Dobrý den, oficiální cestou starý ovladač s novým Xboxem kompatibilní není, a to samé platí i pro nový ovladač ve vztahu k Xboxu 360 [odkaz]

  • duster (neregistrovaný)

   Vpohode ti pojde aj stary ovladac ci volant alebo ps4 ovladac… pozri sa po cronusmax, to ti pomoze rozchodit na xboxe cokolvek

  • duster (neregistrovaný)

   Objednava sa s u.s.a. pozor na cinske fejky… Neprides o zaruku, pretoze to nijak nemeni fungovanie konzole ani sa nic nerozobera. kontaktuj ma na [odkaz] a dam ti link na obchod s ktoreho som si to bezpecne objednal ja.

  • Dakujem mam xboxovy ovladac pre pc a ten mi fungoval aj na xbox 360 tak verim ze bude aj na one :)

 2. Myslím, že v tomhle souboji je jasný vítěz PS4ka. Hry běží ve vyšším rozlišení, jsou detailnější…

  • Dreww (neregistrovaný)

   Tak to bych netvrdil. Jak hry běží ve vyšším rozlišení? na obou běží snad ve stejném ne – fullHDčko. A detaily jsou taky stejné, mrkni na srovnávací videa třeba u GTA 5.

  • duster (neregistrovaný)

   Mas xbox doma, alebo dedukujes s videi s youtube??? Procesor xboxu bezi na vyssiom takte ako ps4, ma rychlu vyrovnavaciu esram, co zatucuje brutalne fps v kazdej hre co som doteraz hral! Neprehrieva sa ako ta spatna krabica ps4, ktora neladi v stoliku so zosilovacom ako xbox one.. Trapne hry pre deti, minimum simulatorov, to je ps4! Xbox one, krasne ladi v stoliku s mojou highend zostavou a nevyzera hned na prvy pohlad ked pride navsteva, ako trapna detska konzola! Tituli hier, exkluzivity ci ea access, to vsetko hovori jednoznacne pre xbox! Ocakava sa 100% podpora direct x12, nakolko direct x je s dielne microsoftu! Lepsia fyzika a efekty oproti ps4, co sa prejavuje uz pri novej serii assasin creed, konkretne pri plavbe lodou, kde ma vo fyzike a efektov mora, xbox one jednoznacne navrch!

  • DREWW: Ne. Spousta her na xboxu běží v nějakým 768p paskvilu, pouze PS4 běží ve full HD, vyjímečně při vysoké náročnosti v 900p. Obecně je známo, že PS4 má o řadu výkonější grafickou kartu.

  • Jak říkáš. V některých hrách jede PS4 na 1080p při 30-60 fps a Xbox One na 720p/900p při 30-60 fps… I v celkových testech vychází PS4 líp než Xbox.

  • Obě konzole jsem s kamarádem celkem detailně zkoumal v jedné PC prodejně. Kousek od sebe byly 2 stejné TV (Samsung cca 120cm úhlopříčka, FullHD), a u 4 her které jsem zkusil, jsem si nevšiml nějakých výrazných rozdílů. Obě konzole trošku jinak podávali barvy (u PS4 se mi zdály přepálenější), a jinak byly jen občas vidět horší stíny (ať už na PS4 vůči XO nebo naopak), u další hry byly horší textury prostředí na XO, ale byly naní zase detailnější postavy, atp… Takže je podle mně hodně velká blbost , vybírat konzoli podle toho v jakém rozlišení daná hra běží. Mimochodem u XO je například cca 10% výkonu rezervováno pro Kinect (viz. kauza s nižším rozlišením v Diablo 3), takže je dost možné že časem vývojáři dostanou možnost tento výkon využít (díky optimalizaci), atp… Obě konzole jsou přeci jen celkem „mladé“.

  • duster (neregistrovaný)

   PACIKX Prepalenejsie farby mohly byt sposobene nastavenim konzoly, ja som si vsimol u xboxu, ked si v nastaveniach dam pc colour space, obraz je viac tmavsi pri tienoch a farby presne a prirodzenejsie, ako ked pripojim na tv pc. Naopak ked dam rezim TV, obraz je v ciernej sedy ale zase nie tak tmavy ako pri pc colour space… Zalezi od vkusu ci mas rad viac tmavy alebo do seda. Colour depth mam standardne na maxime 36 bits per pixel :)

  • gck23 (neregistrovaný)

   DUSTER Jedinej simulator na konzole je Warthunder na Ps4, jinak jestli chce nekdo hrat simulatory tak si poridi PC, kde je jich mnohem vic nez na vsechny konzole dohromady

  • borix (neregistrovaný)

   Pokud to vezmu ze svého pohledu, tak by mě ani nenapadlo zkoumat drobné detaily v rozlišení. Člověk, který hraje, to během,hry rozhodně nevnímá. Ač nepatřím k magorům, kteří jsou už dopředu ovlivněni předchozí zkušeností PS vs XBox, vybíral jsem pro dceru něco, kde se u hraní bude i hýbat. Kinect byl tedy jasným argumentem a popravdě řečeno, nehrají se u nás žádné jiné hry než ty s kinectem a i manželka s tím cvičí nějakou tu jógu a podobně, takže tady by se nějaký PS vážně nechytal. Kinect je podle mě hlavním argumentem pro XBox, díky kterému je oproti konkurenci úplně někde jinde.

  • duster (neregistrovaný)

   Ked mas kinect nic ti nebrani hrat aj ine hry… Je tam nastavenie pre celu rodinu a hry si mozes podla toho roztriedit. Ked prides ty ku konzole, budes tam mat cely obsah, a ked nebudes doma, a pride pred konzolu dcera, bude moct hrat iba hry ktore jej ty vyberies.

  • BORIX: Mě to bylo taky jedno do té doby než GREENARROW napsal, že je PS4 výkonnější. Ač jde o pravdu, tak se tu jedna DACIE začala rozčilovat jako malej fakan, urážet a diskuze musela být promazána.

  • borix (neregistrovaný)

   Duster: Samozřejmě, že ano. Jen píšu, že u nás se používá zejména kvůli kinectu a kdyby to byla jen obyčejná konzole typu PS, tak bych jí ani nekupoval.

   Chmeldas: On zelenej šípeček taky založil flame záměrně :) Jinak, porovnávat si pindíky v něčem, kde je rozdíl v desetinách milimetrů je opravdu úsměvné.

  • Vykon PS4 vs XO je asi ako porovnavat vykon Top Adnroidov a WP (vsetci vieme ktory Telefon pobezi sviznejsie).

   Ja by som bral XO uz len kvoli tomu lebo je to zariadenie vsetko v jednom. Nepotrebujem zvlast BR Player, DVBT atd atd.

  • Aj o PS3 sa hovorilo ze je vykonnejsia. Mozno aj bola. Len co z toho ked vo vysledku to nebolo vidno? Myslim ze tam pokulhavla graficka, co teraz asi nebude. Ale i tak. Spominana podpora DX.

   Tak ci onak, cisty hrac asi siahne po PS4. Ale rozumnejsia volba sa mi zda XBOX One. Okrem mnoho ineho, spomeniem hudbu.

   MS konecne da personal hudbu na OneDrive a tym padom dostupnu aj v XBOXE aj vlastne kolekcie, nie len tie na Music Passe.

 3. duster (neregistrovaný)

  Nemas xbox ani ps4, takze ***** nastudovane s diskusii tu melies ty! Naco ti je o kusok vykonnejsia grafika na procesori, ktory je zapeceny a nedosahuje rychlosti xboxu? O jaku radu? 768p mas akurat tak v gatach, mam doma xbox one na full hd 153 cm tv a vsetky hry su ostre, v spickovej kvalite obrazu! Teplota dost vplyva na vykon kazdeho zariadenia a kedze sa ps4 prehrieva, nemoze byt ani rec o nejakom vykone zrovnavanom s xboxom, ktory vpohode pradie pretaktovany v normalnych teplotach!

  • DUSTER: Přehřívání PS4? To je mi novinka. Mám ho od listopadu 2013 a marně se snažím vzpomenout, co tím přehříváním myslíš.

  • DUSTER: Zklidni se a začni se chovat jako chlap a ne jako malej kluk. Bude to pro tebe asi celoživotní zklamání a prohra, ale GREENARROW má pravdu. PS4 je výkonnější než Xbox One.

  • duster (neregistrovaný)

   Pozri cham, obe konzoli maju skoro identicky engine az na nejake utajovane detaili, ktore vyrobcovia nezverejnuju. Vyprosim si hlasky 768p a podobne, hned by som to poznal na 153 cm uhlopriecke! Nemam nic proti ps4, dokonca som s kolegom v praci dohodnuty, ze si pi dvoch rokoch na vianocne sviatky ked budem mat dva a pol tyzdna dovolenku, konzoli vymenime a zahrame nieco nove, cize exkulzivity riesit nemusim. Ked som bol ale u neho, bolo poznat vyrazne prehrievanie oproti xboxu a tak trochu „lahsiu“ fyziku a detaily oproti xboxu one! Naprikad Forza 5 oproti Driver Club! Kazdemu podla vkusu, ps4 vsadilo na rychlu graficku pamet, xbox one na rychli procesor a esram! Grafiky maju obe kontoli identicke

  • By voko není zrovna exaktní metoda. Doporučuju zajít na oční, nebo koupit lepší TV. Ani esram Xku nepomůže.

  • duster (neregistrovaný)

   Jasne :D nvidia si tiez myslela, ze grafikou porazi intel! Lenze netreba zabudat na dolezity fakt, PROCESOR je srdce kazdeho enginu… Mozete tam mat aj styri titan grafiky, pokial procesor nestiha, neda sa pretaktovat koli vysokym teplotam, grafika to nezachrani. Netreba tolko hltat diskusie, microsoft koli priaznivym teplotam v xboxe one procesor pretaktoval a navysil tym znacne vykon! Nakoniec rozhodne buduci rok, je ohlasenych vela spickovych hier a mame sa na co tesit! Paleta dostupnych hier a exulzivit jasne hovori pre xbox, kde ps4 v simulatoroch zaostava

  • ugh (neregistrovaný)

   Duster: tohle by tě mohlo probrat ze snu :) [odkaz]

  • Petr (neregistrovaný)

   Duster: cti a nedelj tady ze sebe saska:

   [odkaz]

   Tady mas srovnani rozliseni a fps v hrach na xbox one a ps4: [odkaz]

  • DUSTER: Případně i zde [odkaz] nebo zde [odkaz]

  • duster (neregistrovaný)

   [odkaz] sleduj tie textury, ktore su ovela lepsie na xbox one, fyzika detto! dalej Forza [odkaz] a porovnanie s gran turismom! [odkaz]

  • Petr (neregistrovaný)

   Tve dojmy me absolutne nezajimaji. Ja reagoval na ten tvuj blabol o tom, ze to, ze hry bezi na xoboxu v nizsim rozliseni je nesmysl. Neni. dal jsem ti odkaz, kde mas presne uvedene rozdily. To, ze Xbox vykonove na PS4 nema je dalsi fakt, ktery proste nelze nijak poprit. Cisla nepusti.

  • Petr (neregistrovaný)

   PS: to, ze v tom srovnavacim videu vidis co chces, neni problem PS4, ale ciste tvuj osobni. Doporucuji urychlene navstivit ocniho.

 4. sssugi (neregistrovaný)

  Prosim vas este mam otazky..vyuzijem kinect pri hrach ako fifa a gta? A druha..je pre xbox onedrive s tym ze sa synchronizuje na disk..tj ked nieco natocim na telefone tak si to v xboxe prehram bez nejakeho kopirovania a cakania atd?

 5. duster (neregistrovaný)

  Ano SSSUGI, mas tam onedrive na stiahnutie v aplikaciach, tak isto aj mediaplayer, ktory ti prehra s externeho disku vacsinu suborov… Skusal som avi. berie aj mkv… flac nebralo :( zase ale netreba smutit, ked si v nastaveniach prepnes na dts zvuk, dostanes cez opticky kabel spickovy 5.1 zvuk alebo ak mas novy AV receiver, cez hdmi ti da xbox DolbyTrueHD alebo DTS-HD Master

 6. XBox One má jednu zásadní výhodu, na kterou PS4 zatím nemá odpověď a tím je Halo. Již nyní je tu Halo:MCC a brzy Halo 5.

  I jinak má mnohem rozmanitější nabídku zajímavých her, zatímco u PS4 stojí za řeč asi jen TLoS (a to je v podstatě jen port z nedávné PS3) a Infamous.

  • TLoU

  • duster (neregistrovaný)

   Je ohlasene prerobenie vsetkych halo casti zo starsieho xboxu na xbox one v 1080p rozliseni a /60 fps… mame sa na co tesit

  • To je ale právě ten Halo: Master Chief Collection ne? V pondělí je oficiální vydání.

  • duster (neregistrovaný)

   hej hej, nevsimol som si, mas to tam v skratke napisane :)

  • Rezza (neregistrovaný)

   Pro me je to zase Uncharted, takze jak vyjde UC4, tak se PS4 poridi :). Ja mel takove nutkani si PS4 poridit jiz minule Vanoce, ale nikde nebyla, tak maji smulu. Nikoho premlouvat, at mi prodaji HW nebudu a kdyz cloveka prejde chut, tak…

 7. Viktor (neregistrovaný)

  Řešíte naprosté blbosti, každý chce, preferuje jinou konzoli. Rozhodnutí u konzole by nemělo být o tom, kde to běží v lepším rozlišení , nebo která je výkonnější , ale opravdový hráč se rozhodne vždy podle exkluzivit! Jinak to Duster na PS4 hry běhají opravdu o něco lepé( v lepším rozlišení, u XO to rozhodně vždy není 1080p ), děláš tady ze sebe pouze natvrdlého hlupáka. Jinak pro ty, kteří chtějí lepší grafiku, tak jen jedna rada, sestavte si herní PC. Peace!

 8. Stick (neregistrovaný)

  Hm, rad bych se podelil o svoje zkusenosti s Xboxem One. Mam ho ted 3 dny a muzu vam rict ze je to tradicni Mrkvosoft a u nej nikdy nic na 100% fungovat nebude. Konzoli jsem zakoupil se stahovatelnou hrou Assassins Creed 4 Black Flag a Unity, +1 ovladac s dobijenim (ten v baleni je na baterky) a hrou Forza 5 GOTY Edition.

  1. Po zapnuti na me cekalo nekonecny vyplnovani formularu a registracnich udaju, aby toho nebylo malo tak na konci vzdy vyskocilo ze Xbox ztratil spojeni se serverem a vratil me zase na zacatek a vse hezky znova, nakonec se to povedlo na 4ty pokus, nasledovalo 15min stahovani a instalace aktualizace 515Mb. Potom jsem chtel registrovat Kartu pro nakup her a Gold clenstvi, to se povedlo az na 3ti pokus.

  2. Hry v baleni se museli stahnout tak jsem setrel kod a zadal ho do obchodu, tradicne vyskocila chyba „neco je spatne zkuste to prosim pozdeji“ na druhy pokus se to uz povedlo, to byla hra AC Unity, kterou po stazeni 38,56Gb si stejne nezahrajete protoze oficialne jeste neni ke stazeni! Hra bude k dispozici az 13.11.2014. Ok tak jsem dal stahovat AC 4 Black Flag, a zase to same akorat tady uz nepomohlo ani 20 pokusu a to jak na Xboxu tak i online na portalu Xbox.com. Psal jsem i na forum i na podporu Microsofru a uz 3 dny cekam na odpoved a na foru nikdo nereaguje, pri tom jsem nasel X lidi se stejnym problemem a nikdo jim nedokaze pomoct! Tudiz jsem koupil konzoli ktera je diky tem hram drazsi o 2000,- ale ani jednu si nemuzete zahrat!

  3. Hra Forza 5 GOTY Edition pry mela obsahovat vsechny DLC a bonusovy obsah, a zase zklamani, hra obsahuje pouze 1 DLC ktery oproti normalni hre je za doplatek pouhych 49Kc, pokud chci zbytek DLC (asi 12) musim doplatit 799,-

  4. Po nekolika pokusech si udelat Live Gold se to povedlo, Microsoft si nauctoval 1499,- za coz jsem dostal zlaty clenstvi ale uzil jsem si ho asi 6hodin, a momentalne uz druhy den probiha udrzba, a nikde se nemuzu dozvedet na jak dlouho, tak ze si stejne nic nestahnu ani nezahraju online.

  5. Druhy ovladac s akumulatorem se taky povedlo zapnout az na nekolik pokusu a to vse podle navodu, po zprovozneni me cekalo dalsi prekvapeni, ovladac se samovolne vypina v intervalech 2-4min, nevim co s tim, nikdo mi opet nedokaze poradit a na odpoved z podpory Mrkvosoftu marne cekam.

  Pockam jeste 1-2 dni a zvazuju reklamaci nebo vraceni penez, protoze tohle proste neni mozny. Cela sada se vsim vsudy me stala 15569,- a jediny k cemu mi to je ze mam akorat z 3 jen jednu a to jeste na pul funkcni hru, jen jeden plne funkcni ovladac a zlate clenstvi ktere je momentalne k nicemu protoze se provadi udrzba.

 9. Tomy (neregistrovaný)

  To Stick: Co som cital,tak chyba pri zadavani kodu sa vyskytuje casto.Napriklad v US pri COD Advanced Warfare, Odpoved fora pracuju na tom. Verit,neverit. Dalsi help, tieto kody na prekvapenie maju casto spojitost s GOLD clenstvom.Najlepsia rada pockat az sa im rozbehne… z pozicie zakaznika je to totalne spatne.

 10. Matejik (neregistrovaný)

  Já si zvolil PS4, ale uznávám, že i Xbox One je velmi slušná konzole, viz. vzájemné porovnání obou konzolí [odkaz] Nicméně není důvod do krve studovat HW výkon, který má PS4 jistě lepší :), ale pokud někdo právě vybírá, kterou z konzolí koupit, doporučuji prostudovat seznam exkluzivních her – a podle toho vybrat.

  • Tak z hlediska exkluzivních her je na tom nejlépe Nintendo, které má tituly skutečně jinde neviděné, navíc jak píšeš, není to honič HW výkonu.

   Ostatní konzole jsou jsou HW ořezaná PC (resp. lehce upravená, především v oblasti RAM), která každým dnem beznadějně zastarávají (jejich rok starý HW dnes stojí v PC polovinu co před rokem (cena konzol se ale nehnula), atd.). A více méně jsou na tom jen ořezané nebo obdobné hry jako na PC. Např. takový Diablo 3, zpoždění, menší rozlišení, méně aktualizací, ale za to dražší a to se vyplatí!:)

 11. HK (neregistrovaný)

  Mam podobne zkusenosti s XO jako STICK. Zas na druhou stranu musim rict, ze ji vyuzivame na plno. Hlavne kinect. Mame deti a blbneme cela rodina vcetne navstev. To s P4 neudelame. Kazda konzole je pro nekoho jineho. Ono hazet tsdy co je vykonejsiho nema smysl pokud nebude skvela optimalizace a podpora. Nu a to maji obe konzole na “ prd“ u XO mi to prijde horsi.

  Nu a ke kvalite hernich titulu. Neni spatna u obou. Jen musim rict, ze o proti PC je to opravdu slabota. Je to velka skoda. Nemam doma predrazene PC ale je to opravdu znat. Nu a oproti konzoli byl o 3000,- drazsi. Nu a hry jsou take levnejsi. Nehlede na sileny poplatek u Gold XO. Tak bych to schrnul asi tak pro deti a hrave dospele co se neboji a nestydi zablbnout XO. Pro poradne parmeny co se honi za kvalitou a vykonem PC nu a pro ostatni PS4 :). Konzole jsou o kompromisech.

 12. HK (neregistrovaný)

  Nu a tady je clanek k zamysleni [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).