Youtuber kvůli sledovanosti poslal k zemi letadlo. Předtím z něj stihl vyskočit

victor zhuk plane unsplash

Na internetu už je možné vidět téměř všechno, takže asi málokoho překvapí, že na kanále youtubera Trevora Jacoba se objevilo video s názvem „I Crashed My Plane“ a opravdu v něm bývalý olympijský snowboardista havaroval se svým letadlem Taylorcraft BL64.

Let z Lompoc City Airport v Santa Barbaře do Mammoth Lakes byl zakončen nárazem letadla do jednoho z kopců v rezervaci Los Padres National Forest. Jacob z letadla vyskočil a díky padáku vyvázl bez zranění.

I Crashed My Plane

Sestříhaný záznam má asi 12 minut a zobrazuje start letu, výsadek pilota i jeho cestu pěšky zpět do civilizace. Na závěr videa jej objeví jeden z místních farmářů. V době psaní tohoto článku má video na YouTube již téměř 1,5 milionu zhlédnutí.

Netrvalo ale dlouho a mnozí začali pravdivost Jacobovy verze nehody zpochybňovat. Odborníci na letectví v příběhu vidí několik podivností. Jeden z nich poukazuje například na to, že v době, kdy Jacob z letadla vyskočil, ještě bylo možné stroj dalších 25 až 30 km pilotovat.

Ve videu se Jacob zmiňuje také o tom, že vždy létá s padákem na zádech. To ale není pravda i podle některých dalších videí, kde padák očividně nemá. Všechno se to tedy zdá být tak trochu podezřelé a o případ se začala zajímat i Federální letecká správa (FAA). Ta se k tomu zatím odmítá vyjadřovat, ale je zřejmé, že bude vyšetřovat, zdali šlo opravdu o závadu na letadle, nebo influencer záměrně opustil letadlo jen za účelem zajímavého videa a velkého počtu zhlédnutí na YouTube.

Was Pilot’s Selfie Video of Rescue All a Stunt?

Trevor Jacob ale není jediným influencerem, kterého podobný kousek napadl. Před několika lety podobným způsobem nouzově přistál na vodě také David Lesh. Důvodem měl být výpadek motoru. I jeho později mnozí obviňovali ze záměrného potopení letadla jen pro získání větší popularity pro jeho firmu.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku